Kapitalny start! Chorzowianka druga w Pucharze Świata

06.12.2018

Monika Hojnisz doskonale rozpoczęła tegoroczny, biathlonowy cykl zawodów Pucharu Świata. Na inaugurację w Pokljuce chorzowianka zajęła drugie miejsce!

W biegu na 15 kilometrów Polkę wyprzedziła jedynie Ukrainka, Julia Dżyma. Hojnisz straciła do niej 5,9 sekundy, bo podczas ostatniego strzelania zaliczyła pudło, które kosztowało ją rundę karną. Na trzeciej pozycji uplasowała się Czeszka Marketa Davidova. której pokonanie dystansu zajęło 16,5 sekundy więcej od zwyciężczyni.

Dżyma na strzelnicy była bezbłędna. Po ostatnim strzelaniu na trasę wybiegła z 15 sekundową przewagę nad Polką. Hojnisz w pewnym momencie zredukowała nawet stratę do dwóch sekund, ale nie była w stanie dogonić świetnie finiszującej Ukrainki. Dla zawodniczki z Chorzowa to dopiero drugie podium Pucharu Świata w karierze. W 2013 roku zajęła trzecie miejsce w czeskim Novym Mescie, zdobywając zarazem brązowy medal Mistrzostw Świata na dystansie 12,5 kilometrów. W sobotę wystartuje w sprincie na 7,5 kilometra.