"Kapel" wraca do futbolu? Trenuje z III-ligowcem!

28.02.2019

Po roku nieobecności na piłkarskich boiskach Grzegorz Kasprzik może wrócić do futbolu! 35-letni golkiper podjął treningi z III-ligowym Ruchem Radzionków.

Łukasz Sobala/PressFocus

Kasprzik pojawił się na środowych zajęciach popularnych "Cidrów". Sztab szkoleniowy radzionkowian chce przyjrzeć się formie doświadczonego bramkarza, który latem ubiegłego roku po wygaśnięciu kontraktu rozstał się z Górnikiem Zabrze. 35-latek bez gry pozostaje jednak znacznie dłużej - ostatni raz o stawkę zagrał dla rezerw 14-krotnych Mistrzów Polski w listopadzie 2017.

Dla mającego na koncie 72 ekstraklasowe występy Kasprzika gra dla Ruchu mogłaby być szansą do powrotu na piłkarskie boiska. Tym bardziej, że beniaminek III ligi chciałby wzmocnić konkurencję na pozycji bramkarza. Jesienią o miejsce między słupkami rywalizowali Rafał Strzelczyk i Dawid Stambuła. Obu mógłby pogodzić były golkiper Górnika Zabrze, Lecha Poznań i Piasta Gliwice. Decyzja o jego przyszłości póki co nie zapadła, zaś strony na jej podjęcie dają sobie jeszcze czas. Tym bardziej, że zawodnik jesienią nie był zgłoszony do żadnych rozgrywek, w związku z czym jego oficjalne dołączenie do zespołu trenera Kamila Rakoczego byłoby możliwe nawet po zamknięciu okienka transferowego.

autor: ŁM

Przeczytaj również