Kadrowicz w Górniku. "Mam technikę, mam szybkość, kocham ofensywę"

16.07.2019

20-letni reprezentant polskiej młodzieżówki oficjalnie zasilił szeregi Górnika Zabrze przed rozpoczynającym się wkrótce nowym sezonem Ekstraklasy. 14-krotni Mistrzowie Polski poinformowali, że przez rok przy Roosevelta w ramach wypożyczenia z VfB Stuttgart będzie grać David Kopacz.

Łukasz Sobala/PressFocus

- David jest kolejnym piłkarzem, który świetnie wpisuje się w politykę Górnika, który chce stawiać na rozwój młodych piłkarzy. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski, który jednak już teraz prezentuje bardzo dojrzałą piłkę. Cechuje go spory potencjał, dobra technika i przegląd pola, drybling oraz serce do walki i głód gry. Wierzę, że te cechy potwierdzi w Zabrzu - mówi Artur Płatek, doradca zarządu do spraw sportowych w Górniku.

- Cieszę się, że tu trafiłem. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre, a Górnik to 14-krotny Mistrz Polski, wygrywał Puchar Polski, ma sukcesy międzynarodowe. Słyszałem też, że na stadionie zawsze jest duża liczba kibiców i prowadzą bardzo dobry doping. Nie mogę się doczekać, aż zagram przed tą publicznością. Lubię grać na "dziesiątce" i na obu skrzydłach. Mam szybkość, mam technikę i kocham grę ofensywną - mówi na przywitanie z klubem Kopacz, przepytany przez klubową telewizję zabrzan.

Ofensywny pomocnik ostatni rok spędził w Stuttgarcie, ale mimo kilku powołań do kadry meczowej nie dostał szansy debiutu na boiskach Bundesligi. Grał za to w rezerwach, rywalizujących na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Wcześniej futbolu uczył się w Borussii Dortmund. Latem był podstawowym graczem reprezentacji Polski U20 w trakcie turnieju Mistrzostw Świata.

źródło: SportSlaski.pl/Górnik Zabrze
autor: ŁM

Przeczytaj również