Jeszcze jeden nowy. Kolejny obcokrajowiec uzupełnia defensywę Górnika

18.02.2019

27-letni Boris Sekulić został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Serb ze słowackim paszportem wcześniej rozwiązał umowę z bułgarksim CSKA Sofia.

Agencja PressFocus

Sekulić jest już siódmym nowym graczem, który tej zimy dołącza do ekipy trenera Marcina Brosza. Poza Mateuszem Matrasem pozostali to piłkarze spoza Polski. Wysoki, uniwersalny obrońca trafia do Zabrza już w trakcie rozgrywek, ale ma być zawodnikiem gotowym do gry tu i teraz. Dwukrotny reprezentant Słowacji CV ma całkiem okazałe. 176 meczów w ekstraklasie naszych południowych sąsiadów w FC Koszyce i Slovanu Bratysława, trzy Puchary kraju po które sięgnął w barwach tych klubów i pieć sezonów, w których wraz ze swoimi drużynami próbował przedzierać się przez kwalifikacje do europejskich pucharów.

Do Ligi Europy próbował dostać się również z CSKA Sofia, do którego trafił przed rozpoczęciem trwającego sezonu. Serb, który większość kariery spędził na środku obrony, w Bułgarii był ustawiany na bokach defensywy. Przez większość jesieni był podstawowym graczem celującego w mistrzowski tytuł klubu ze stolicy, ale w listopadzie stracił miejsce w jedenastce. Kilka dni temu rozwiązał umowę w Sofii i przeniósł się do Polski, gdzie będzie pomagał w ratowaniu Ekstraklasy dla Górnika Zabrze. - Pozyskaliśmy doświadczonego piłkarza o uznanej marce na rynku. W swoich dotychczasowych klubach był podstawowym i wyróżniającym się zawodnikiem. Mamy nadzieję, że swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami pomoże Górnikowi w tym trudnym momencie, a także będzie wzorem dla naszej młodzieży - mówi Artur Płatek, koordynator pionu sportowego i doradca zarządu cytowany przez oficjalną stronę 14-krotnych Mistrzów Polski.

Boris Sekulić podpisał z Górnikiem kontrakt obowiązujący do końca sezonu, zawierający opcję jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Przeczytaj również