Jastrzębski Węgiel - Cuprum 3-2. Jest półfinał!

01.03.2015
Ależ były emocje! Jastrzębski Węgiel dopiero po tie-breaku rozstrzygnął na swoją korzyść trzeci mecz ćwierćfinałowy z Cuprum Lubin.
Rafał Rusek/Pressfocus
Wydarzenie
Jastrzębski Węgiel wygrał rywalizację z Cuprum Lubin 2-1. Beniaminek okazał się niebywale trudnym przeciwnikiem w ćwierćfinale, ale w półfinale... powinno być jeszcze trudniej. Jastrzębianie zagrają w nim z Asseco Resovią Rzeszów, najlepszym zespołem po rundzie zasadniczej. Najbliższy rywal Jastrzębskiego Węgla w dwóch meczach ograł Czarnych Radom.

Bohater
MVP spotkania został Michał Masny. Rozgrywający bardzo dobrze dzielił piłki, dodatkowo zdobył 4 punkty (2 bloki i as serwisowy).

Plusy i minusy
+ Gospodarze zdemolowali rywala w pierwszym secie. Mecz rozpoczął się od 7-0 dla jastrzębian.

- Goście w pierwszym secie zdobyli tylko siedem punktów po własnych atakach. Zaledwie 23% perfekcyjnego ataku.

- Lubinianie poprawili atak i kontrolowali przebieg drugiej części, prowadząc już na pierwszej przerwie technicznej. W końcówce ich przewaga jeszcze się powiększyła.

- W trzecim secie goście dobrze przyjmowali, dobrze atakowali, ale popełniali też bardzo dużo błędów. Jastrzębski Węgiel zdobył aż 10 punktów po błędach Cuprum, co przełożyło się na wygranie tej partii.

- Czwarta partia skończyła się wygraną gości, którzy nie mieli problemu z przyjęciem piłki po zagraniach jastrzębian.

+ Na szczęście w tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy okazali się lepsi na tablicy punktowej i w statystykach - aż 75% dokładnego przyjęcia i 78% perfekcyjnych ataków.

+ Bardzo dobrze blokował dziś Dmytro Paszycki. Zdobył w ten sposób 5 punktów.

+ Najlepiej punktującym zawodnikiem był Jeroen Trommel, który zdobył 21 punktów. W ekipie Jastrzębskiego Węgla po 16 "oczek" wywalczyło aż trzech zawodników - Michał Łasko, Alen Pajenk i Guillaume Quesque.