Przypieczętowali awans. ZAKSA w finale!

12.04.2017
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz drugi pokonała Jastrzębski Węgiel i zagra w finale PlusLigi, w którym zmierzy się z  PGE Skrą Bełchatów. Jastrzębianie powalczą o brąz z Asseco Resovią Rzeszów.
Łukasz Laskowski/Press Focus
Sytuacja Jastrzębskiego Węgla przed dzisiejszym spotkaniem nie była najlepsza - goście musieli wygrać na terenie mistrza Polski za trzy punkty, by doprowadzić do złotego seta. Tak się jednak nie stało i już po dwóch pierwszych partiach było jasne, że ZAKSA stanie przed szansą obrony trofeum. Kędzierzynianie każdą partię wygrali pewnie i zasłużenie.

W drugim półfinale PGE Skra Bełchatów wygrała po tie-breaku z Asseco Resovią Rzeszów i to ona zagra z ZAKSĄ w finale. W pierwszym meczu bełchatowianie - którzy po rundzie zasadniczej byli na trzecim miejscu - wygrali w trzech setach.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

ZAKSA: Konarski 13, Buszek 6, Wiśniewski 7, Bieniek 4, Deroo 10, Toniutti 6, Zatorski (libero) oraz Bociek 4, Maziarz, Czarnowski 3, Banach (libero).

Jastrzębski: Muzaj 8, Kosok 3, Boruch 3, Derocco 8, Kampa 1, Oliva 1, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek 4, Gil 1, Ernastowicz 2, Sobala 1, Schwarz 4, Bachmatiuk 1, Gdowski (libero).

Pierwszy mecz: 3:0 dla ZAKSY. Awans: ZAKSA.

Terminy meczów o medale PlusLigi

Wtorek, 18:00: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów
Niedziela: 17:30: Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel

Środa, 18:00: PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Niedziela, 20:00: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również