Jastrzębski Węgiel - Cuprum 3-1. Jutro decydujące starcie

28.02.2015
Jastrzębski Węgiel wygrał z Cuprum Lubin w czterech setach, więc o awansie do półfinału zadecyduje jutrzejsze spotkanie.
Rafał Rusek/Pressfocus
Wydarzenie
Kluczowy był drugi set, który Jastrzębski Węgiel wygrał, choć to rywal wcześniej miał aż pięć piłek setowych! Zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach pozytywnie wpłynęło na gospodarzy, którzy wygrali kolejne dwie partie, przez co jutro dojdzie do decydującego o awansie spotkaniu. Początek o 17:00.

Bohater
MVP spotkania został Krzysztof Gierczyński, który zdobył 14 punktów. Miał bardzo dobre statystyki w przyjęciu (62% dokładnego) i ataku (58%).

Plusy i minusy
- Zaczęło się bardzo dobrze. To gospodarze prowadzili na pierwszej przerwie technicznej. Jastrzębianie zaczęli jednak seryjnie tracić punkty i beniaminek odjechał. Skończyło się wysokim zwycięstwem lubinian w pierwszej partii...

- Oba zespoły popełniały w pierwszym secie dużo błędów. Gospodarze zdobyli dzięki nim 9 "oczek", a lubinianie 8.

+ Próba nerwów dla jastrzębian. Gospodarze zdołali obronić pięć piłek setowych a partię wygrali dzięki Kadziewiczowi, który zepsuł serwis.

- Goście słabo przyjmowali piłkę w drugiej części - zaledwie 44% dokładnego przyjęcia.

+ Trzeci set to całkowita dominacja Jastrzębskiego Węgla, który już na drugiej przerwie technicznej miał aż 6 punktów przewagi.

+ Bardzo dobre przyjęcie piłki przez jastrzębian w trzeciej części - aż 79% dokładnego przyjęcia.

+ Czwarty set okazał się ostatnim. Jastrzębski Węgiel prowadził już na pierwszej przerwie technicznej i od tego momentu goście ani razu nie wyszli na prowadzenie.

+ Gospodarze mieli aż 8 asów serwisowych.

+ Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Michał Łasko, który zdobył 20 punktów.