Jacek Trzeciak nowym trenerem Jastrzębia? W poniedziałek decyzja

11.06.2021

Jedyna zagadka na dole Fortuna I ligi jest już rozstrzygnięta. Zaplecze Ekstraklasy opuszcza bowiem GKS Bełchatów, a los „brunatnych” przesądził weekendowy mecz z imiennikiem z Jastrzębia. Na Śląsku nikt jednak z tego powodu nie świętował, a wręcz przeciwnie. W Jastrzębiu od dłuższego czasu myślą już o przyszłym sezonie. W poniedziałek najprawdopodobniej poznamy nowego trenera GKS, a będzie nim Jacek Trzeciak.

Łukasz Sobala/PressFocus

W Jastrzębiu nie chcą tracić czasu przed nowym sezonem. Po rozstaniu z trenerem Pawłem Ścieburą, w ostatnich tygodniach drużyną dowodził doskonale znany w klubie Łukasz Włodarek. Trener mógł imponować swoimi bardzo wnikliwymi wypowiedziami taktycznymi na pomeczowych konferencjach prasowych, ale od momentu gdy objął rolę pierwszego trenera było wiadomo, że będzie ją pełnił wyłącznie tymczasowo. 

Włodarek dostał zgodę od Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN, by tymczasowo pełnić rolę pierwszego trenera do końca tego sezonu. Ambitny trener nie posiada bowiem licencji UEFA PRO. Jastrzębianie rozglądali się więc za jego zastępcą. Za poszukiwania odpowiadał Janusz Bodzioch, który będzie pełnił w klubie rolę dyrektora sportowego. 

56-latek, w przeszłości związany w różnych rolach chociażby z Górnikiem Zabrze, Piastem Gliwice, Rakowem Częstochowa, czy GKS-em Katowice, na ten moment stawia na Jacka Trzeciaka, który, co ciekawe, wciąż jest zatrudniony w roli trenera Olimpii Elbląg. Jeszcze w sobotę rywalizował walczył ze swoją drużyną o utrzymanie w eWinner II lidze i - jak się okazało po ostatniej kolejce - walka ta przyniosła upragniony skutek. W poniedziałek, jeżeli nic niespodziewanego się nie stanie, ma on zostać jednak ogłoszony nowym trenerem GKS-u Jastrzębie. 

Wśród innych trenerów, których rozpatrywano w Jastrzębiu był Bartłomiej Bobla, który przez lata współpracował z Piotrem Madryszem jako jego asystent. Brano również pod uwagę Mirosława Smyłę i Krzysztofa Górecko.

Łukasz Włodarek został trenerem GKS-u Jastrzębie na początku kwietnia, a pod jego wodzą zespół rozegrał dziesięć meczów - trzy wygrał, cztery zremisował i trzy przegrał. W niedzielę ostatnim w tym sezonie rywalem klubu z Harcerskiej będzie Resovia. Jastrzębianie, przy korzystnych wynikach innych meczów 34. kolejki, mogą zakończyć sezon nawet na trzynastym miejscu. 

autor: Tadeusz Danisz

Przeczytaj również