Hojnisz bez pudła na strzelnicy!

08.12.2018

Po znakomitym starcie biathlonowego sezonu i drugim miejscu w zawodach Pucharu Świata w Pokljuce Monika Hojnisz zanotowała kolejny udany występ. Tym razem chorzowianka uplasowała się tuż za czołową dziesiątką biegu sprinterskiego.

Po pierwszych zawodach cyklu Polka była wiceliderką Pucharu Świata. W biegu na 15 kilometrów zajęła drugą pozycję, lepsza była tylko Ukraina Julia Dżyma. Hojnisz przyznawała, że na sprinterskim dystansie nie czuje się tak mocna, ale w sobotnim biegu wypadła dobrze. W osiągnięciu 11. miejsca pomogła jej bezbłędna postawa na strzelnicy. Do zwyciężczyni, Finki Kaisy Makarainen straciła nieco ponad minutę, zaledwie 1,5 sekundy zabrakło jej do zajęcia dziesiątej pozycji.

Polka awansowała jednocześnie do niedzielnego wyścigu pościgowego, w którym weźmie udział 60 najlepszych zawodniczek sobotnich zawodów. Poza Hojnisz Polskę będzie reprezentować również Kinga Zbylut, która w sprincie zajęła 42. miejsce.