Hegemonia piłkarzy nożnych przełamana!

16.01.2017
Marek Daćko wygrał 35. plebiscyt na Najlepszego Sportowca Zabrza. Po raz pierwszy od siedmiu lat to szczypiornista, a nie piłkarz nożny odebrał statuetkę za pierwsze miejsce. Organizatorami konkursu są Urząd Miejski w Zabrzu i "Głos Zabrza i Rudy Śląskiej".
Norbert Barczyk/Press Focus
Daćko swoją dobrą grą dla NMC Górnika Zabrze zaskarbił sympatię nie tylko głosujących, ale też selekcjonera reprezentacji Polski, Tałanta Dujszebajewa, który powołał go do kadry na trwające właśnie mistrzostwa świata. Z tego powodu w imieniu obrotowego nagrodę podczas tradycyjnego Balu Sportowca odbierał prezes Bogdan Kmiecik. Drugie miejsce zajął Igor Angulo, który jako jedyny przedstawiciel futbolowego Górnika stanął na podium.

Kolejni zawodnicy górniczych klubów zajęli miejsca: Bartłomiej Tomczak piąte, Grzegorz Kasprzik siódme, Maciej Ambrosiewicz dziewiąte, Adam Danch dwunaste, a Bartłomiej Kopacz szesnaste. Szczypiornista okazał się najlepszy w plebiscycie po raz pierwszy od 2010 roku, kiedy to, podobnie jak teraz, piłkarze byli pół roku po spadku z Ekstraklasy, co miało zapewne decydujący wpływ na głosowanie.

Szczypiorniści wygrali z piłkarzami nożnymi także w kategorii "trener roku". Marcin Brosz zajął czwarte miejsce, a Mariusz Jurasik, który jesienią pożegnał się z Zabrzem, drugie.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również