Hanzel, Hanzel, Hanzel! Napastnik Turzy jest nie do zatrzymania

27.03.2019

Co za forma Dawida Hanzela! Napastnik Unii Turza w dwóch wiosennych spotkaniach o punkty do siatki rywali trafiał już 8-krotnie. Jak tak dalej pójdzie lider klasyfikacji "Złotego Szczewika" Igor Angulo wkrótce poczuje na plecach oddech 28-latka.

Nieco ponad tydzień temu 28-latek 5 razy "dziurawił" siatkę Rafako Racibórz, w miniony weekend hat-trickiem pokarał rywali z Naprzodu Czyżowice. Rosły napastnik w tym sezonie strzelił już 31 goli i - bez podziału na klasy rozgrywkowe - jest najskuteczniejszym napastnikiem w całym województwie! Teraz przed spotkaniem z rozpędzonym wychowankiem LKS-u Kończyce, który swego czasu ocierał się o kadrę ekstraklasowej Odry Wodzisław, trzęsą się zapewne w Gorzycach, które wraz z kolegami Dawid Hanzel odwiedzi w najbliższą sobotę.

Dość niespodziewanie zablokowali się napastnicy częstochowskiej okręgówki, którzy do tej pory ścigali się o miejsce w ścisłym czubie naszej klasyfikacji. Tym razem gola na koncie zapisał tylko Maciej Wolski ze Znicza Kłobuck, czym przyłożył rękę do pewnej wygranej z Piastem w Przyrowie i umocnienia swojego zespołu na czele ligowej tabeli. W Kończycach Małych przebudził się Jakub Ogiegło, który golem dla Pasjonata Dankowice przesądził o trzech punktach dla ekipy trenera Artura Bierońskiego. Za regularność na brawa i wysoką pozycję w tabeli "Złotego Szczewika" zasługuje Karol Kajda. Tym razem zawodnik Orła Miedary pokonał bramkarza Źródła Kromołów, zapisując się na liście strzelców czwarty raz z rzędu. Z dużą systematycznością strzela również Jacek Jarnot z Warty Zawiercie, który goni najskuteczniejszego dotychczas IV-ligowca - Kamila Zalewskiego z RKS-u Grodziec.

Zimy nie przespali również A-klasowicze. Artur Sobala z MKS-u Radziejów-Popielów i Damian Różański z Unii Strzybnica szybko odpalili swoje strzelby i próbują gonić najlepszych snajperów regionu.

Przypominamy: To przede wszystkim zabawa. Nie będziemy nikomu udowadniać, czy wartość worka goli strzelonych w okręgówce znaczy więcej, niż kilka trafień na szczeblu centralnym. Dla nadania klasyfikacji konkretnych ram - wzorem Europejskiego Złotego Buta - ustaliliśmy jednak konkretne współczynniki, zgodnie z którymi trafienia w poszczególnych rozgrywkach przeliczamy na punkty. Zdecydowaliśmy ułożyć to w następujący sposób:

Ekstraklasa: 4 punkty
I Liga: 3,5 punktu
II Liga: 3 punkty
III liga: 2,5 punktu
IV liga: 2 punkty
Okręgówka: 1,5 punktu
A, B i C-klasa: 1 punkt

 

*Uwaga: Statystyka tworzona jest na podstawie protokołów zamieszczanych w serwisie Łączy Nas Piłka.

Przeczytaj również