Gruszka zostaje. GieKSa chce walczyć o wyższe miejsca!

15.03.2017
Piotr Gruszka dalej będzie prowadził siatkarzy GKS-u Katowice. Trener podpisał nową umowę z klubem, która będzie obowiązywała przez dwa kolejne sezony.
Rafał Rusek/Press Focus
Gruszka został trenerem GieKSy w lipcu poprzedniego roku. Jego drużyna co prawda nie bije się o czołowe lokaty - obecnie dziewiąte miejsce - ale w trakcie trwających rozgrywek sprawiła kilka niespodzianek, m.in. pokonując na wyjeździe wicemistrza Polski Asseco Resovię. Niezwykle ciężko jest pokonać katowiczan na ich terenie. Wspomniana Resovia, PGE Skra Bełchatów czy ostatnio Cuprum Lubin wygrywały na Górnym Śląsku, ale po bardzo emocjonujących tie-breakach.

W Katowicach chcą, by drużyna z roku na rok grała o coraz wyższe cele. Gruszka ma być gwarantem tego, że zespół będzie cały czas podnosił swoje umiejętności. - Choć GKS Katowice przystępował do PlusLigi jako absolutny beniaminek, to w trwających wciąż rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Nasz zespół szybko wyrobił sobie markę solidnej drużyny, co przed startem sezonu nie dla wszystkich było oczywiste. Spora w tym zasługa trenera Piotra Gruszki. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy ze szkoleniowcem. Jesteśmy przekonani, że siatkarze GieKSy pod wodzą trenera Gruszki mogą w następnych sezonach czynić kolejne postępy i bić się o coraz wyższe lokaty - przyznał na oficjalnej stronie klubu prezes Wojciech Cygan.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również