Górnik z dublerem dla Angulo. W trzeciej lidze błyszczał skutecznością

29.06.2019

Kolejnym nabytkiem Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym został napastnik Piotr Krawczyk. 24-latek ma za sobą fantastyczny sezon w barwach trzecioligowej Legionovii Legionowo, w której zdobył aż 30 goli we wszystkich rozgrywkach i awansował z nią na szczebel centralny. Zawodnik podpisał z klubem z Roosevelta dwuletni kontrakt. 

gornikzabrze.pl

24-letni Krawczyk jest wychowankiem Naprzodu Skórzec, a w trakcie swojej kariery występował również m.in. w Pogoni Siedlce czy Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Ostatni sezon był jednak dla napastnika najlepszy w całej dotychczasowej przygodzie z piłką. W lipcu 2018 roku Krawczyk trafił do spadkowicza z drugiej ligi, Legionovii Legionowo i w trakcie rozgrywek aż 26 razy skierował piłkę do siatki. Dodatkowo zawodnik zdobył również cztery gole w trzech spotkaniach Pucharu Polski. Krawczyk zaprezentował znakomitą formę szczególnie w końcówce zeszłego sezonu. W pięciu ostatnich spotkaniach III ligi, zawodnik strzelił aż dwanaście bramek, w tym cztery w niezwykłym pojedynku z Ursusem w Warszawie. Choć do 63. minuty zespół napastnika przegrywał na wyjeździe 0:3, w ciągu blisko kwadransa Krawczyk swoimi trafieniami wyprowadził Legionovię na prowadzenie.

 Ostatecznie drużyna z Legionowa zajęła w trzecioligowej grupie pierwsze miejsce, dzięki czemu po roku przerwy wróciła na szczebel centralny. Co ciekawe, pokaźny dorobek bramkowy i tak nie wystarczył Krawczykowi do wywalczenia tytułu króla strzelców w swojej grupie. Wynik 24-latka przebił bowiem Krystian Pieczara z Polonii Warszawa, który na koncie zapisał aż 31 trafień. 

Znakomite występy napastnika przykuły uwagę mocniejszych klubów, a 24-latek ostatecznie zdecydował się na przejście do Górnika. Zawodnik po przejściu testów medycznych, podpisał z ekstraklasowiczem kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku. Umowa zawiera w sobie klauzulę, umożliwiającą przedłużenie współpracy o kolejny sezon. Już jutro Krawczyk uda się wraz z całą drużyną na obóz przygotowawczy do Poznania. 

- Moje odczucia są od początku bardzo pozytywne, a szczególne wrażenie zrobił na mnie stadion. Cały sezon potwierdził, że zasługuje na to, aby grać na wyższym poziomie ligowym. W końcu to się stało, bo trafiłem do Górnika i bardzo się z tego cieszę. Piłka szuka mnie w polu karnym, ale udało mi się strzelić kilka goli zza szesnastki. Ofensywa nie jest mi obca. A moim celem jest przede wszystkim wywalczenie sobie pierwszego składu, a potem się okaże – przyznaje Krawczyk, który poza swoją nominalną pozycją, może występować także na skrzydle.
 

źródło: własne/gornikzabrze.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również