Górnik wzmocniony! Grał w Lidze Mistrzów, teraz jest w Zabrzu

27.01.2020

30-letni defensywny pomocnik Roman Prochazka to drugie zimowe wzmocnienie Górnika. Zabrzanie pozyskali Słowaka, który może się pochwalić występami w Lidze Mistrzów. Teraz będzie chciał pomóc czternastokrotnemu mistrzowi Polski utrzymać się w piłkarskiej elicie. To nie ostatnie wzmocnienie zabrzan tej zimy.

Krzysztof Porębski/PressFocus

O transferze Prochazki mówiło się już od kilku dni. Bardzo realnych kształtów sprawa ta nabrała w momencie gdy zawodnik czeskiej Viktorii Pilzno nie pojechał z drużyną na obóz do Hiszpanii i dostał wolną rękę w przejściu do nowego klubu. W poniedziałek przechodził od rana testy medyczne w Górniku, wieczorem natomiast podpisał kontrakt z Górnikiem do czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia.

Były zawodnik Spartaka Trnava, bułgarskiego Lewskiego Sofia i Viktorii był już łączony przez media z polskimi klubami. Rok temu mówiło się o tym, że jego pozyskaniem jest zainteresowany Lech Poznań, natomiast tej zimy spekulowało się, że może trafić do Rakowa Częstochowa. Jego największym osiągnięciem z pewnością były występy w Lidze Mistrzów w poprzednim sezonie, gdy to Viktoria grała chociażby przeciwko AS Romie czy Realowi Madryt.

Umowę z Prochazką już w roli prezesa Górnika podpisał Dariusz Czernik. Wcześniej Czernik od kwietnia 2019 roku był członkiem zarządu Górnika Zabrze, a od czerwca tworzył z Małgorzatą Miller-Gogolińską dwuosobowy zarząd klubu. Nowy prezes Górnika ma 52 lata. W przeszłości Czernik był związany jako dziennikarz z katowickim „Sportem”, trzy lata temu został kierownikiem działu sportu Muzeum Miejskiego w Zabrzu. - Naszym zadaniem jest podnieść klub na jeszcze wyższy poziom sportowy i organizacyjny. Sprawić, że ludzie Górnika będą dumni i spełnieni, a pozostali będą mówić o nas z szacunkiem – mówi Czernik, który jest dopiero drugim prezesem Górnika w historii klubu, który pochodzi z Zabrza.

autor: TD

Przeczytaj również