Górnik wzmacnia środek pomocy. Serb na testach medycznych

22.06.2019

Filip Bainovic najprawdopodobniej będzie trzecim wzmocnieniem Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym. Środkowy pomocnik z Serbii przebywa właśnie w klubie na testach medycznych, a na początku przyszłego tygodnia ma parafować z nim umowę.

Łukasz Laskowski/PressFocus

23-latek jest wychowankiem Radu Belgrad i to właśnie w tym klubie zawodnik spędził ostatnie półtora roku. W niedawno zakończonych rozgrywkach serbskiej Superligi, Bainovic rozegrał 31 spotkań, w których raz wpisał się na listę strzelców oraz zaliczył cztery asysty. Jego zespół zakończył rozgrywki na piątym miejscu w grupie spadkowej, mając tyle samo punktów co drużyna z miejsca barażowego. 

W trakcie swojej kariery zawodnik reprezentował jeszcze barwy OFK Zarkovo oraz Crvenej Zvezdy Belgrad, ale pobyt w jednym z najbardziej znanych serbskich klubów był dla niego dość nieudany. Piłkarz rozegrał w nim zaledwie dwa spotkania, spędzając na placu gry zaledwie 42 minuty. Górnik będzie dla Serba pierwszym zagranicznym klubem. Nominalną pozycją Bainovicia jest środek pomocy, ale piłkarz przede wszystkim był ustawiany bliżej linii obronnej, jako defensywny pomocnik.  23-latek jest wyceniany przez portal transfermarkt.com na 400 tysięcy euro.

Jak poinformowała oficjalna strona Górnika, dziś Bainovic poddawany był testom mocy oraz siły, ale także sprawdzano prawidłowość pracy jego stawów i zachowanie organizmu podczas obciążeń. Na początku Serb ma przejść także testy kardiologiczne, ale jeżeli te przejdą pozytywnie, podpisze z zabrzańskim klubem umowę.

Z powodu przechodzonych testów medycznych, pomocnik nie wystąpił w dzisiejszym sparingu Górnika, w którym zabrzanie pokonali GKS Katowice 2:0 po dwóch bramkach Jesusa Jimeneza.

źródło: własne/gornikzabrze.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również