GKS z nowym sponsorem. W Tychach wierzą w awans!

05.03.2021

GKS Tychy ma nowego sponsora głównego! Partnerem walczącego o awans do Ekstraklasy I-ligowca zostały zakłady bukmacherskie Superbet. Ekipa z Edukacji zagra z logotypem firmy na koszulkach już w niedzielnym meczu z Zagłębiem, o czym poinformowano podczas czwartkowej konferencji prasowej na Stadionie Miejskim Tychy.

Łukasz Sobala/PressFocus

Dla stale rozwijającej się marki Superbet to dotychczas największy projekt sponsoringowy na polskim rynku. Umowa została podpisana na półtora roku, ale istnieje możliwość jej przedłużenia na kolejne lata. W wypadku awansu GKS-u do piłkarskiej elity  klub automatycznie będzie mógł liczyć na znaczny wzrost kwoty płynącej do klubowej kasy w ramach nawiązanej współpracy.

Bukmacher poza ekspozycją na froncie koszulki zapewnił sobie także branding stadionu, klubowego autokaru, organizowane wspólne z klubem akcje dla kibiców, a także działania w social mediach i aktywny udział klubu w rozrywce jaką umożliwia funkcja SuperSocial w aplikacji mobilnej Superbetu. Dzięki niej użytkownicy mogą się dzielić swoimi typami i komentować przewidywania innych. Funkacjonalność ta została niedawno nagrodzona jako najbardziej innowacyjna na polskim rynku zakładów w 2020 roku. Aktywny udział w zabawie bierze chociażby Jerzy Dudek - ambasador Superbetu, który przed laty występował w barwach tyskiego klubu. Podobną rolę dla bukmachera pełnią Jan Błachowicz czy Sławomir Peszko. Firma jest już także sponsorem Ruchu Chorzów oraz koszykarskiej Wisły Kraków.

Superbet działa w Polsce od 2017 r. przyjmując zakłady w punktach stacjonarnych, a od 2020 r. także w Internecie. Obecny sezon ma być przełomowy w działalności firmy, stąd coraz silniejsze zaangażowanie także w sponsoring: - Podpisujemy umowę, dzięki której wspierać będziemy pretendenta do grona najlepszych. My także jesteśmy takim pretendentem. Zainwestowaliśmy w kampanię telewizyjną i w kanale cyfrowym, działania z influencerami, social media marketing i systematycznie ulepszamy produkt, który zyskuje coraz większą sympatię użytkowników. Teraz rozszerzamy także nasze portfolio sponsoringowe. Jesteśmy na pięknym stadionie, klub jest dobrze zorganizowany, a drużyna ma potencjał. Liczymy na udaną współpracę - powiedział Adam Lamentowicz, Country Manager Superbet w Polsce.

Pozyskanie kluczowego sponsora na kilka miesięcy przed finiszem rozgrywek to także silny bodziec dla klubu w walce o awans. - Współpraca z Superbetem to nie tylko zastrzyk finansowy i działania na polu marketingowym. Mamy nadzieję, że także kolejny element który wpłynie na morale drużyny i wszystkich ludzi w klubie. Mamy znakomitą passę sportową, a teraz także sukces organizacyjny. To dobre warunki, aby mierzyć wysoko. Rozmowy z przedstawicielami nowego sponsora przebiegły bardzo sprawnie. Myślę że obie strony wykazały się determinacją i profesjonalizmem. To dobry prognostyk – przekonuje Leszek Bartnicki, Prezes Klubu Piłkarskiego GKS Tychy SA.

Tyszanaie zajmują obecnie 4, gwarantujące grę w barażach o Ekstraklasę miejsce w I-ligowej tabeli. Do wicelidera - ŁKS-u Łódź - tracą tylko dwa punkty. Kolejny mecz w walce o elitę podopieczni trenera Artura Derbina zagrają w najbliższą niedzielę o godzinie 12.40. Zmierzą się z broniącym się przed spadkiem Zagłębiem Sosnowiec.

Przeczytaj również