GKS Tychy - Rozwój 1-1. Sparingowe otwarcie

10.01.2015

Zarówno piłkarze tyskiego GKS-u, jak i katowickiego Rozwoju zaliczyli dzisiaj sparingową premierę. Zakończyła się remisem 1-1.

gkstychy.info/M.Długasiewicz

W pierwszej połowie wielu bramkowych sytuacji nie było. Po jednej padł gol. Marcin Radzewicz lewą nogą dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej zachował się Robert Dymowski. W trudnej pozycji głową skierował piłkę do celu.

Na wstępie drugiej odsłony, szkoleniowcy w przerwie zdecydowali się na szereg zmian, Rozwój wyrównał. Paweł Florek, który bronił po przerwie, w 47. minucie strzał obronił, ale wobec dobitki Adama Żaka był bezradny. Najlepszy strzelec II-ligowce z bliska dopełnił formalności.

W drużynie GKS-u wystąpiło pięciu testowanych zawodników: Paweł Socha, Artur Gieraga, Patryk Kun, Jan Turkowiak oraz Łukasz Krzycki. Trener Dietmar Brehmer również przyglądał się kandydatom do gry w swoim zespole.

GKS w następną sobotę zagra towarzysko z Ruchem Radzionków, Rozwój z Polonią Łaziska Górne.

GKS Tychy - Rozwój Katowice 1-1 (1-0)
1-0 - Dymowski, 21. min
1-1 - Żak 47. min

GKS Tychy: I połowa: Socha - Wawrzynkiewicz Ż, Porębski, Gieraga, Mączyński - Szczęsny, Zganiacz, Dymowski, Grzeszczyk, Radzewicz - Bąk. II połowa: Florek - Grzech (75. Błanik), Porębski, Krzycki, Wodecki - Turkowiak (69. Dymowski), Zganiacz, Janik, Biskup, Kun - Kowalczyk. Trener: Tomasz Hajto.

Rozwój:  testowany - Kapias, Gałecki, Szymiński, testowany - Wawrzyniak, testowany, Szkatuła, Bella, Mazurek - Glenc oraz Żak, Tkocz, Nowotnik, Barwiński, Herrmann, Łucki, testowany.

Trener: Dietmar Brehmer.

źródło: SportSlaski.pl/gkstychy.info