Formalności dopełnione. Szymon Żurkowski piłkarzem Fiorentiny

28.01.2019

Nie ma już żadnych wątpliwości - Szymon Żurkowski przeszedł badania we włoskiej Fiorentinie i oficjalnie staje się piłkarzem ekipy z Serie A. 21-latek związał się z nowym klubem 4-letnią umową.

Rafał Rusek/PressFocus

Młodzieżowy reprezentant Polski w poniedziałek podpisał swój kontrakt z Fiorentiną. Umowa wiąże go z klubem ze Stadio Artemio Franchi na cztery lata.

Zawodnik zmienia klub na zasadzie transferu definitywnego, ale najbliższe pół roku spędzi jeszcze przy Roosevelta. To efekt uzgodnień pomiędzy Górnikiem a Włochami, którzy wypożyczą Żurkowskiego do Zabrza do końca trwającego sezonu. 14-krotni Mistrzowie Polski powalczą zatem o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie jeszcze ze swoim kluczowym pomocnikiem w składzie.

Kto w budowie, kto w rozbiórce? Sprawdź jak śląscy ligowcy radzą sobie w zimowym okienku transferowym

Kluby parafowały już stosowne dokumenty, a oficjalne ogłoszenie transferu planuje się na późne godziny popołudniowe. Z naszych informacji wynika, że zabrzanie zarobią na sprzedaży swojego utalentowanego gracza 3,7 milona euro, które na konto Górników trafią w ratach. W przypadku spełnienia ustalonych warunków - określona liczba rozegranych meczów w Serie A, liczba minut w europejskich pucharach i liczba spotkań w pierwszej reprezentacji Polski - zabrzanie mogą na transferze zarobić jeszcze ponad milion euro.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również