Euromaster - AZS UŚ 3-2. Wyjazdowa niemoc trwa

18.10.2015
AZS UŚ po raz kolejny w tym sezonie wraca z wyjazdu z niczym. Bramki dla katowiczan strzelali Tomasz Dura i Paweł Barański.
Do Głogowa futsaliści AZS-u jechali podbudowani wygraną 6-1 nad Nbitem. Kiedy oni wysoko wygrali z beniaminkiem z Gliwic, Euromaster przegrał z drugim nowicjuszem Futsal Ekstraklasy, FC Toruń, 4-6. To jednak nic nie zmieniało w kwestii faworyta tego meczu. Głogowianie przed swoją publicznością są niepokonani, a akademicy przegrywają na wyjazdach wszystko.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. W pierwszych minutach nie mieli sporo sytuacji, ale prowadzili grę. Swoją przewagę udokumentowali w 16. minucie, kiedy pierwszą bramkę zdobył Tomasz Dura. Katowiczanie nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem już po kilkudziesięciu sekundach wyrównał Piotr Pietruszko. Ta część gry była najefektywniejsza. W ciągu trzech minut padły trzy bramki. W 18. minucie gola strzelił Paweł Barański i to goście schodzili na przerwę prowadząc.

Druga połowa odmieniła piłkarzy AZS-u. Nie byli już tak zdeterminowani i poukładani jak w pierwszej części meczu. Gospodarze przejęli inicjatywę i wykorzystali swoją przewagę. Najpierw Mateusz Niedźwiedź doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później Pietruszko zdobył drugą bramkę tego wieczoru i zapewnił głogowianom zwycięstwo.

AZS po efektownym zwycięstwie nad Nbitem przed własną publicznością po raz kolejny przegrał wyjazdowe starcie. Tym razem w pokonanym polu pozostawił ich Euromaster Głogów, który dzięki wygranej awansował na 8. miejsce w tabeli i nadal jest niepokonany we własnej hali.

Euromaster Głogów - AZS UŚ Katowice 3-2 (1-2)
0-1 Tomasz Dura 16 min.
1-1 Piotr Pietruszko 16 min.
1-2 Paweł Barański 18 min.
2-2 Mateusz Niedźwiedź 27 min.
3-2 Piotr Pietruszko 30 min.