Dariusz Czernik nie jest już prezesem Górnika Zabrze!

31.08.2021

W ostatnim dniu letniego okienka transferowego, Górnik Zabrze poinformował o zmianach w strukturach zarządu klubu. Tym samym z funkcją prezesa klubu musiał się pożegnać Dariusz Czernik, który rolę tą pełnił od początku 2020 roku. 

Łukasz Sobala/PressFocus

Jeszcze wczoraj były już prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik mówił o intensywnej pracy, którą wykonują pracownicy klubu, aby w ostatnich dwóch dniach okienka transferowego wzmocnić kadrę pierwszego zespołu. Dziś zabrzański klub wystosował komunikat, w którym poinformowano o zmianie na stanowisku prezesa.

– Informujemy, że w dniu dzisiejszym uległ zmianie skład zarządu Górnika Zabrze S.A. W miejsce Prezesa Dariusza Czernika, Rada Nadzorcza delegowała do pełnienia obowiązków Pana Tomasza Młynarczyka – czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Prezes Czernik swoją funkcję pełnił od stycznia 2020 roku, kiedy został powołany na swoje stanowisko. To już czternasta zmiana prezesa w Górniku Zabrze w XXI wieku, nie licząc osób, które jedynie pełniły obowiązki prezesa klubu przez krótki okres.

Tomasz Młynarczyk to postać przez lata związana z czternastokrotnym mistrzem Polski. Pełnił on obowiązki prezesa klubu między kwietniem, a listopadem 2011 roku, a później także w bardzo krótkim okresie, w maju 2016 roku, jako prezes tymczasowy. W 2016 wybrany został Przewodniczącym Rady Nadzorczej, obecnie zasiada w niej jako jeden z członków. W najbliższych dniach to on zastąpi Dariusza Czernika.

Przeczytaj również