Cracovia - Zagłębie 0-2. Sensacja stała się faktem! Zagłębie w półfinale Pucharu Polski!

19.11.2015
Zagłębie Sosnowiec odrobiło straty z pierwszego meczu i awansowało do półfinału Pucharu Polski! Zwycięstwo sosnowiczanom dali Martin Pribula i Sebastian Dudek.
Wydarzenie:

Awans piłkarzy Zagłębia Sosnowiec do półfinału Pucharu Polski. Pierwszy mecz sosnowiczanie przegrali 1-2, ale na wyjeździe zdołali odrobić straty już w pierwszej połowie, a w drugiej utrzymali dwubramkowe prowadzenie, mimo natężonych ataków krakowian.

Bohater:

Martin Pribula. Skrzydłowy Zagłębia najpierw otworzył wynik spotkania, a później popisał się świetnym podaniem do Adriana Paluchowskiego, który wpadając w pole karne był faulowany przez jednego z obrońców. To dało sosnowiczanom rzut karny, który pewnie wykorzystał Sebastian Dudek.

Co ciekawego?

- W meczu z Cracovią zadebiutował Jakub Wilk. 30-letni pomocnik asystował przy bramce Pribuli i zaliczył dobry debiut w drużynie Artura Derbina.

- Wojciech Fabisiak rozegrał bardzo dobre zawody. Bramkarz sosnowiczan przetrwał oblężenie bramki w drugiej połowie i w dużej mierze to jemu Zagłębie zawdzięcza awans.

- Pod koniec spotkania do dogrywki mógł doprowadzić Marcin Budziński, ale jego atomowe uderzenie z 89. minuty trafiło w słupek.

- Zagłębie czterokrotnie wygrywało Puchar Polski. Ostatni raz w 1978 roku...

Cracovia Kraków - Zagłębie Sosnowiec 0-2 (0-2)
0-1 Martin Pribula 26 min.
0-2 Sebastian Dudek 40 min. (karny)

Cracovia: Pilarz – Jaroszyński (78. Zjawiński), Covilo, Polczak, Rymaniak – Dąbrowski, Budziński – Jendrisek, Cetnarski (46. Wołąkiewicz), Diabang – Rakels (62. Wdowiak).
Trener: Jacek Zieliński

Zagłębie: Fabisiak – Budek (65. Sierczyński), Sołowiej, Markowski, Udovičić – Dudek, Matusiak – Pribula (58. Ryndak), Fidziukiewicz (78. Fonfara), Wilk - Paluchowski.
Trener: Artur Derbin