Butko nie dla Górnika. Bauza już oficjalnie w Rumunii

17.02.2020

Bohdan Butko został wypożyczony z Szachtara Donieck do Lecha Poznań. Ukrainiec, którego chciał u siebie również Górnik Zabrze, dokończy sezon w barwach "Kolejorza". Tymczasem już oficjalnie do Rumunii przeniósł się Juan Bauza, którego wypożyczenie na Roosevelta z CA Colon zostało skrócone.

Łukasz Laskowski/Press Focus

Bohdan Butko nie zagra w barwach Górnika Zabrze. Ukrainiec, którego przybycie na Roosevelta awizowano kilka dni temu, został do końca sezonu wypożyczony do Lecha Poznań. Co ciekawe, "Kolejorz" już wcześniej był zainteresowany pozyskaniem 29-letniego reprezentanta Ukrainy, ale testy medyczne wykazały, że piłkarz jest kontuzjowany i na jego powrót do zdrowia należałoby poczekać kilka tygodni.

W międzyczasie zatrudnieniem szukającego możliwości regularnej gry prawego obrońcy, którego możliwości regularnych występów pozbawiła kontuzja odniesiona u progu sezonu, zainteresował się Górnik. Zabrzanie kilka dni temu zdecydował o sprzedaży Borisa Sekulicia do amerykańskiego Chicago Fire i szukali dla niego następcy. Okazało się jednak, że uraz Bohdana Butko nie jest tak poważny jak początkowo sądzono i do gry wrócili poznaniacy, przebijając ofertę z Zabrza, wypożyczyli 3-krotnego Mistrza Ukrainy do końca sezonu.

W poniedziałek sfinalizowano wypożyczenie Juana Bauzy do FK Csikszereda. Media o transferze informowały już kilka dni temu, natomiast z przyczyn formalnych jego finalizacja nastąpiła dopiero dzisiaj. Argentyńczyk trafił do Górnika pół roku temu z CA Colon. W trakcie wypożyczenia na Roosevelta rozegrał dla 14-krotnych Mistrzów Polski 6 ligowych spotkań, grywał również w III-ligowych rezerwach zabrzan. Jego transfer czasowy został skrócony, a CA Colon niemal natychmiast wypożyczyło 23-latka do rumuńskiego II-ligowca. 

 

Przeczytaj również