Budują od zaplecza. Utalentowany pomocnik ROW-u z kontraktem w Zabrzu

17.06.2019

Kolejny zawodnik młodego pokolenia dołącza do drużyny Górnika Zabrze. Kontrakt przy Roosevelta podpisał 18-letni Michał Rostkowski, dotychczas piłkarz II-ligowego ROW-u Rybnik.

Marcin Bulanda/PressFocus

Dla urodzonego w 2000 roku pomocnika umowa z Górnikiem to powrót do Zabrza. 14-krotni Mistrzowie Polski w rozmowach z 18-latkiem mieli więcej argumentów od starającej się o pozyskanie Rostkowskiego Odry Opole.

Utalentowany skrzydłowy, najczęściej grający z lewej strony boiska, 3 lata temu przeniósł się z miejscowego MSPN-u do Stadionu Śląskiego Chorzów. Stamtąd, po zaledwie 18 miesiącach trafił do seniorskiej drużyny ROW-u Rybnik. W II lidze zadebiutował w końcówce sezonu 2017/18, na dobre miejsce w składzie wywalczył sobie jednak dopiero minionej wiosny. Wcześniej zaliczał raczej "ogony", zbierając pierwsze doświadczenia w dorosłym futbolu, pod okiem trenera Jacka Trzeciaka stał się tymczasem podstawowym graczem broniącej się przed spadkiem ze szczebla centralnego drużyny.

Rostkowski, którego atutami są m.in. szybkość i niezła technika, w minionych rozgrywkach rozegrał 28 spotkań, w których zdobył 2 gole i zanotował jedną asystę. Pokonał m.in. bramkarza Widzewa Łodź, trafiając do siatki przy Piłsudskiego już w pierwszych sekundach spotkania. Do Górnika przenosi się na zasadzie transferu definitywnego. Trener Marcin Brosz zabrał go na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego, wiele wskazuje jednak na to, że "Rosti" w pierwszej fazie będzie się ogrywał przede wszystkim w III-ligowych rezerwach. Jego kontrakt będzie ważny do końca czerwca 2021 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

autor: ŁM

Przeczytaj również