"Boisko zweryfikowało nas pod każdym względem"

04.11.2018

- Przyczyna porażki? Duże znaczenie miały przegrane pojedynki jeden na jeden. Nie potrafiliśmy w tym elemencie nawiązać równorzędnej walki - przyznał po meczu z Legią Warszawa trener Górnika Zabrze Marcin Brosz.

Rafał Rusek/Press Focus

O ile przed tygodniem Górnik Zabrze zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie, tak teraz zagrał jedno z najgorszych, jeśli nie najgorsze. Śląski zespół przed przerwą nie istniał, a pierwszy celny strzał oddał w drugiej połowie. Pełna dominacja Legii Warszawa.

- Po ostatnim meczu przyjechaliśmy do Warszawy z oczekiwaniami. Boisko zweryfikowało nas pod każdym względem. Nie udało nam się pokazać naszych dobrych stron. Legia była przygotowana do meczu pod każdym względem. Patrząc na statystyki - ilości strzałów, akcji - za mało mieliśmy argumentów. Był to bardzo ważny mecz. Chodzi nie tylko o punkty, ale i prestiż. Przyczyna porażki? Duże znaczenie miały przegrane pojedynki jeden na jeden. Nie potrafiliśmy w tym elemencie nawiązać równorzędnej walki - analizował na gorąco trener Marcin Brosz.

Legia po wygranej nad Górnikiem wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. - Był to kolejny świetny mecz mojej drużyny. Pokazaliśmy naszą siłę. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze. Stworzyliśmy wiele sytuacji. Jestem dumny z zespołu - powiedział Ricardo Sa Pinto.

źródło: gornikzabrze.pl/SportSlaski.pl

Przeczytaj również