Bochniewicz zostaje na dłużej. "Górnik wydał niemałe pieniądze"

05.07.2019

Na potwierdzenie tej informacji czekało wielu kibiców zabrzańskiego Górnika. Po wielu negocjacjach, klubowi z Roosevelta udało się wykupić obrońcę Pawła Bochniewicza z włoskiego Udinese. Podstawowy defensor w talii trenera Brosza podpisał z klubem dwuletni kontrakt. 

Łukasz Sobala/PressFocus

Jeszcze kilkanaście dni temu sytuacja Bochniewicza wcale nie była do końca jasna. Obrońca przebywał bowiem na zasłużonym urlopie po Mistrzostwach Europy do lat 21, a jego usługami miało być zainteresowane kilka zagranicznych klubów. Jednocześnie defensor deklarował, że jeżeli miałby zostać w Polsce, to na pewno w Górniku. Zapewnienia stopera ostatecznie się ziściły, gdyż dziś klub z Zabrza oficjalnie potwierdził przedłużenie współpracy z zawodnikiem. Górnik wykupił Bochniewicza z włoskiego Udinese i podpisał z nim kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku. 

- Dla mnie to bardzo ważna wiadomość. To również bardzo ważny moment dla Pawła. Nalegałem na ten transfer, aby Górnik zdecydował się wydać na niego duże pieniądze. Liczę że ten chłopak się rozwinie, że będzie kluczową postacią i powalczy o debiut w seniorskiej reprezentacji. Mam nadzieję, że pociągnie Górnika do góry. Nasza młodzież będzie mogła się wiele od niego nauczyć - powiedział koordynator ds. sportowych i doradca zarządu, Artur Płatek.

Bochniewicz trafił do Zabrza na początku 2018 roku na zasadzie wypożyczenia. Obrońca nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca we włoskim Udinese, za to w Górniku od razu stał się podstawowym zawodnikiem w talii trenera Brosza. W trakcie pobytu przy Roosevelta, obrońca zajął ze swoim zespołem 4. miejsce w Ekstraklasie i zakwalifikował się do eliminacji Ligi Europy. 

W ostatnim sezonie Bochniewicz, którego wypożyczenie zostało przedłużone o kolejny rok, także był niemal pewniakiem do gry w wyjściowej jedenastce i łącznie wystąpił w 36 oficjalnych spotkaniach (32 w Lotto Ekstraklasie i 4 w Pucharze Polski). Dodatkowo zawodnikowi udało się raz skierować piłkę do siatki, a jego trafienie w meczu z Miedzią Legnica zapewniło zabrzanom utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki dobrej postawie w rozgrywkach ligowych i pucharowych, defensor zapracował sobie na powołanie do kadry u-21 na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. W turnieju, który niedawno odbył się na włoskich boiskach, 23-latek wystąpił w dwóch spotkaniach. Z Belgią piłkarz wszedł na boisko w 88. minucie, natomiast w wygranym pojedynku z reprezentacją gospodarzy, Bochniewicz rozegrał cały mecz.

źródło: własne/gornikzabrze.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również