Bochniewicz zostaje, Gruzin wybierze Legię

12.06.2019

Paweł Bochniewicz zostaje w Górniku Zabrze - to dobra wiadomość dla fanów z Roosevelta. Do minimum maleją za to szanse na pozostanie w klubie Valeriana Gvilii.

Rafał Rusek/PressFocus

Jak informuje serwis Legia.net Valerian Gvilia jest już o krok od podpisania kontraktu z wicemistrzami Polski. Gruzin, który ostatnie pół roku spędził w Zabrzu w ramach wypożyczenia z FC Luzern w środę ma przejść testy medyczne przy Łazienkowskiej i które mają zdecydować o podpisaniu umowy z warszawianami.

Strata 24-latka to dla zabrzan spore rozczarowanie, z którym jednak przy Roosevelta musieli się liczyć. Reprezentant Gruzji wiosną błyszczał w Ekstraklasie. W 17 meczach zanotował 4 asysty, raz trafił do siatki i wyrósł na jedną z gwiazd drużyny. Nic dziwnego, że pojawili się chętni na jego sprowadzenie ze Szwajcarii. Poza "Wojskowymi" ofertę przedstawił mu również jeden z przedstawicieli ekstraklasy węgierskiej.

Wiele wskazuje na to, że z Górnika po 2,5-letnim okresie gry dla 14-krotnych Mistrzów Polski odejdzie również Dani Suarez którego kontrakt wygasa z końcem czerwca. Wciąż waży się przyszłość Borisa Sekulicia. Jego kontrakt został co prawda automatycznie przedłużony, ale zawiera klauzulę odstępnego co sprawia, że na usługi serbskiego obrońcy mogą pojawić się chętni. Jak informuje "Przegląd Sportowy" w Zabrzu na pewno zostanie za to Paweł Bochniewicz. 23-latek ostatnie 1,5 roku spędził w Górniku w ramach wypożyczenia z włoskiego Udinese. Odpowiedzialny za pion sportowy zabrzan Artur Płatek zapowiedział, że Bochniewicz wkrótce powinien podpisać przy Roosevelta 2-letnią umowę.

źródło: Legia.net/Przegląd Sportowy/SportSlaski.pl
autor: ŁM

Przeczytaj również