Bez Żagla, ale z nowymi twarzami. Polonia w poniedziałek rozpocznie przygotowania

02.07.2021

W najbliższy poniedziałek przygotowania do nowego sezonu rozpoczną piłkarze Polonii Bytom. Do rewolucji kadrowej w zespole na pewno nie dojdzie, ale kilka zmian zostanie odnotowanych. Z Polonią pożegnał się już Filip Żagiel, teraz czas na wzmocnienia.

poloniabytom.com.pl

Wicemistrzowie grupy trzeciej są przez wielu typowani jako naturalni kandydaci do awansu w kolejnych rozgrywkach. W samym klubie podchodzą do tego spokojnie. – Wiele drużyn będzie groźnych, my chcemy przede wszystkim skupiać się na swoich meczach – mówią ostrożnie na Olimpijskiej.

Słowa jedno, a czyny drugie… W Bytomiu czynią bowiem starania, by wzmocnić drużynę przed nowym sezonem. W przyszłym tygodniu w klubie mają się pojawić dwaj zawodnicy – czołowi trzecioligowcy, którzy mają duże szanse, by zostać piłkarzami Polonii. Już na początku tygodnia najprawdopodobniej zapadnie decyzja odnośnie tej dwójki.

Na testach w Bytomiu pojawi się także duet zawodników z rocznika 1999 - Mateusz Danieluk z Polonii Nysa i Alan Jaworski ze Znicza Kłobuck. Ten pierwszy w drużynie, która zajęła ostatnie miejsce w trzeciej lidze zdobył w minionym sezonie dwie bramki. Pochodzący z Rydułtów pomocnik wcześniej grał także w Wiśle Sandomierz czy też Odrze Centrum Wodzisław Śląski. Pochodzący z Częstochowy Alan Jaworski to napastnik, który był próbowany w częstochowskich ekipach. W ostatnim sezonie w barwach Znicza Kłobuck zdobył 17 bramek, z czego większość wiosną.

Możliwe, że do Polonii Bytom jeszcze ktoś dołączy, ale na razie w klubie skupiają się na przygotowaniach. Z drużyną pożegnał się już Filip Żagiel, który od kilku dni jest już piłkarzem Ruchu. – Będę wdzięczny za to, że Polonia wyciągnęła do mnie rękę, gdy znajdowałem się w bardzo trudnym etapie mojej przygody z piłką. Doceniam takie gesty – powiedział w ostatnich słowach do kibiców Polonii Bytom Żagiel. W kierunku Chorzowa nie podąży Michał Bedronka, który również miał ofertę, natomiast do końca przyszłego tygodnia na testach w ekipie drugoligowca ma przebywać Krzysztof Kamiński.

Innych transferów z Polonii już nie będzie. Zostaje w klubie Damian Celuch, który zwłaszcza początku rundy wiosennej nie miał udanej, ale ostatnimi meczami mógł dać do myślenia. Cały czas wyłączony z gry jest bramkarz Dominik Brzozowski, który nie tak dawno doznał kontuzji kręgosłupa i musiał poddać się operacji. Kontrakt z klubem z Bytomia przedłużył jednak Michał Płonka. Doświadczony zawodnik, który do Polonii trafił zimą, związał się z klubem roczną umową z opcją jej przedłużenia. Wkrótce parafki na nowych umowach powinni złożyć także Krzysztof Hałgas, Kordian Górka i Jakub Belica.

Polonia Bytom rozpocznie zajęcia w poniedziałek, a już pięć dni później rozegra swój pierwszy mecz kontrolny. Rywalem będzie Decor Bełk. W kolejnych tygodniach bytomianie zmierzą się między innymi z dwoma krakowskimi zespołami - Wieczystą oraz Hutnikiem.

autor: Tadeusz Danisz

Przeczytaj również