Będą pucharowe derby! Losowanie trzeba było powtarzać

08.11.2018

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano dziś pary 1/8 finału Pucharu Polski. Z powodu drobnej wpadki procedurę zestawiania par na tym szczeblu zmagań trzeba było przeprowadzić dwukrotnie.

Łukasz Laskowski/Press Focus

Za pierwszym razem II-ligowy Rozwój Katowice "wpadł" na wicemistrza Polski i wicelidera tabeli Ekstraklasy, Jagiellonię Białystok. Górnik Zabrze miał z kolei podejmować Wisłę Płock. Okazało się jednak, że w trakcie losowania omyłkowo usunięto kulkę z nazwą Miedzi Legnica. W efekcie sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki musiał rozpocząć procedurę od nowa.

Tym razem los sprawił, że podopieczni trenera Marcina Brosza trafili na ekipę Marka Koniarka. Mecz odbędzie się przy Zgody, na boisku niżej notowanego Rozwoju. Na powtórkę losowania nie mogą narzekać gracze Odry Opole, których najpierw los zestawił z innym I-ligowcem - Puszczą Niepołomice, po czym okazało się, że podopieczni trenera Mariusza Rumaka wybiorą się jednak do Sandomierza zmierzyć się z tamtejszą III-ligową Wisłą.Zestaw par 1/8 Finału Pucharu Polski:
Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 
Puszcza Niepołomice - Wisła Płock 
Chrobry Głogów - Legia Warszawa 
Wisła Sandomierz - Odra Opole 
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 
Rozwój Katowice - Górnik Zabrze 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 

Wszystkie spotkania tej fazy rozgrywek będą transmitowane przez telewizję Polsat Sport

Przeczytaj również