BBTS - Transfer 0-3. Bezradni bielszczanie

17.01.2015
Poprzedni mecz ligowy siatkarze BBTS-u wygrali. Walczyli również w pucharowej potyczce z faworyzowanym Lotosem. Dziś w niczym nie przypominali walecznego i nieźle grającego zespołu.
Łukasz Sobala/Press Focus
Wydarzenie
Niecodzienna sytuacja miała miejsce w trzeciej odsłonie. Po ataku jednego z bydgoszczan sędzia liniowy wskazał aut, choć piłka wyraźnie wylądowała w polu gry. Challenge trenera Vitala Heynena okazał się skuteczny, ale wynik długo ustalano. Po dłuższych konsultacjach i sprawdzeniach słusznie uznano, że Transferowi należy się punkt i prowadzenie 18-17.

Bohater
Konstantin Cupković. Skrzydłowy Transferu zdobywał najważniejsze punkty dla swojego zespołu, raz za razem obijając blok gospodarzy. W końcówce seta trzeciego, gdy przedłużenie rywalizacji wisiało na włosku, Serb posłał dwa asy serwisowe. W całym meczu uzbierał 15 punktów.

Plusy i minusy
+ Goście wyraźnie wygrali rywalizację na siatce. Atakiem zdobyli o 8 punktów więcej, blokiem o 3.

+ Tylko Wojciech Ferens, przy 50-procentowej skuteczności ataku i 11 „oczkach”, nawiązał w sobotnim spotkaniu walkę z ekipą znad Brdy.

+ W sektorze kibiców gości zasiadł w sobotę... 1 kibic. Swój zespół dopingował jednak żywiołowo, a po meczu siatkarze Transferu podeszli podziękować wiernemu sympatykowi.

+ Pierwsze dwa sety nie przyniosły żadnej sytuacji spornej. Żadnej z trenerów nie poprosił w tym okresie o weryfikację wideo.

- W secie pierwszym i trzecim BBTS prowadził 20-18 i gdyby inaczej miejscowi rozegrali końcówki, mogli pokusić się o zdobycz.

- BBTS w niczym nie przypominał drużyny, która w środę ugrała dwa sety w pucharowej rywalizacji z Lotosem Treflem Gdańsk. Po meczu trener Piotr Gruszka za grę swoich podopiecznych... przeprosił.