BBTS - Cuprum 3-1. Długo oczekiwane zwycięstwo

25.11.2015
BBTS Bielsko-Biała wygrał pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie. Dzięki wygranej BBTS awansuje w tabeli na 10. miejsce w tabeli.
Wydarzenie:

Do trzech razy sztuka. Po porażkach z Lotosem Gdańsk i Łuczniczką Bydgoszcz bielszczanie w końcu odnieśli zwycięstwo przed własną publicznością.

Bohater:

Sergiej Kapelus, Wiodąca postać BBTS-u w tym meczu. Zdobywane przez niego punkty były kluczowe. Zwłaszcza w końcówkach imponował pewnością siebie.

Plusy i minusy:

+ W drugim secie siatkarze Krzysztofa Stelmacha pokazali ducha walki. Przegrywali niemal całego seta, aby w dramatycznej końcówce obronić piłkę setową i ostatecznie wygrać 29-27.

+ Do Bielska-Białej przyjechało 15 kibiców Cuprum.

+ Trzecia odsłona spotkania została wygrana przez BBTS. Decydujące piłki w końcówce seta kończył Sergiej Kapelus.

+ W czwartym secie bielszczanie ustabilizowali formę i po dobrej grze pokonali lubinian. Mecz mocnym atakiem zakończył Kamil Kwasowski.

- Druga partia to popis przyjezdnych. Po przegranym secie nie dali szans bielszczanom wygrywając ogromną przewagą 25-14.

- W spotkaniu nie wziął udziału Krzysztof Pilarz, który doznał kontuzji pleców.

- W trzecim secie z jednym z siatkarzy z Lubina zderzył się Paweł Gryc. Zawodnik BBTS-u musiał opuścić plac gry. Została mu udzielona pomoc medyczna, ale uraz nogi okazał się poważniejszy i bielski atakujący musiał zostać przetransportowany do szpitala.