Banimex - Politechnika Warszawska 1-3. "Tygrysy" pozbawione pazura

07.02.2015
Będzinianie przegrali z walczącą o miejsce w play-offach Politechniką Warszawską.
Wydarzenie:

Banimex przegrywał swoje sety w niemal identycznym stosunku punktowym: 22-25, 22-25 oraz 21-25. Nie oznacza to jednak, że były to zacięte pojedynki. Politechnika tylko w pierwszym secie przegrywała z gospodarzami więcej niż jednym punktem (dokładniej dwoma) i to tylko na początku partii. Siatkarze AZS-u kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie wracają do stolicy z kompletem punktów.

Bohater:

MVP spotkania został Aleksander Śliwka, jednak dla nas bohaterem spotkania został będziński "Tygrys", Michał Żuk. Zdobył on 15 punktów, miał 39% skuteczności w ataku i niemal połowa jego przyjęć była perfekcyjna.

Plusy i minusy:

+ MKS wygrał tylko drugiego seta, ale za to zdecydowanie. Dobrą grę podopieczni Roberto Santilliego zaprezentowali jeszcze w trzeciej odsłonie spotkania, ale dobra końcówka w wykonaniu gości w tej partii przesądziła o niepowodzeniu będzinian.

+ Dobry mecz w wykonaniu Mikołaja Sarneckiego, który zdobył 17 punktów.

+ 14 punktów zdobytych przez gospodarzy blokiem.

+ Prawie 40% skuteczności w ataku oraz niemal tyle samo w przyjęciu po stronie będzinian.

+ Skuteczniejsza gra w ataku (53 punkty zdobyte atakiem) zapewniła przyjezdnym zwycięstwo.

+ Michał Filip, Andrzej Szalpuk i Aleksander Śliwka to najlepsi zawodnicy AZS-u. Cała trójka prezentowała zbliżony poziom. Filip zdobył 13 punktów, a pozostała dwójka po 13. Decydowali o grze przyjezdnych.

- Duża ilość błędów własnych po obu stronach (26-27).

- Słaby mecz Miłosza Hebdy i Tomasza Kowalskiego, którzy już po pierwszym secie zeszli z parkietu.

Przebieg meczu:
I set: 7-8, 10-16, 17-21, 22-25
II set: 8-7, 16-11, 21-14, 25-18
III set: 4-8, 14-16, 19-21, 22-25
IV set: 5-8, 12-16, 17-21, 21-25

MKS Banimex Będzin - AZS Politechnika Warszawska 1-3 (22-25, 25-18, 22-25, 21-25)

MKS: Kowalski, Hebda, Sarnecki, Gaca, Warda, Żuk, Milczarek (libero) oraz Pawliński, Oczko, Tomczyk, Mierzejewski
Trener: Roberto Santilli

AZS: Lipiński, Świrydowicz, Filip, Śliwka, Szalpuk, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Strzeżek, Radomski, Bieńkowski, Mikołajczak
Trener: Jakub Bednaruk
autor: Dawid Harężlak