Banimex Będzin - ZAKSA 3-2. Premierowe zwycięstwo Santilliego

18.01.2015
Będzinianie w starciu z wyżej notowanym rywalem pokazali, że są w stanie walczyć z najlepszymi, pomimo niskiej lokaty. To trzecie zwycięstwo Banimexu w Plus Lidze.
Łukasz Laskowski/PressFocus
Wydarzenie:

Pierwsze zwycięstwo w tym roku i pierwsze pod wodzą nowego szkoleniowca. Roberto Santilli wspominał, że potrzeba mu co najmniej miesiąca na wyciągnięcie drużyny z dołka i wdrożenie swoich metod treningowych. Te najwyraźniej zaczynają działać nieco szybciej niż Włoch przewidywał.

Bohater:

Mikołaj Sarnecki. W ostatnich meczach wyrastał na kluczową postać. Podobnie było w dzisiejszym spotkaniu. Zdobył 21 punktów dla swojego zespołu kończąc bezbłędnie niemal połowę swoich ataków. Trzy punkty zdobył blokiem.

Plusy i minusy:

+ Obie drużyny skutecznie grały blokiem. Zdobyły odpowiednio 12 i 11 punktów.

+ Kooy Dijk i Dominik Witczak byli wiodącymi postaciami ZAKSY, dla której zdobyli razem 43 punkty.

+ Będzińskie "Tygrysy" wygrały trzeci mecz w tym sezonie. Co ciekawe pomimo ostatniego miejsca Banimex wygrywał z dwoma mocnymi rywalami - Skra i ZAKSA.

+ 1300 widzów obejrzało mecz w Sosnowcu.

- Można powiedzieć, że był to mecz błędów. Obie drużyny od nich nie stroniły. ZAKSA popełniła ich 36, a MKS 29.

- Miłosz Hebda nadal dochodzi do formy po urazie. Dziś na parkiecie pojawiał się  w trzecim i czwartym secie. Zdobył 1 punkt - asem serwisowym.

Przebieg meczu:
I set: 6-8, 13-16, 16-21, 18-25
II set: 8-6, 16-11, 21-14, 25-17
III set: 8-3, 16-13, 21-20, 27-25
IV set: 8-7, 11-16, 16-21, 22-25
V set: 4-5, 10-7, 12-8, 15-9

MKS Banimex Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3-2 (18-25, 25-17, 27-25, 22-25, 15-9)

MKS: Kowalski, Sarnecki, Pawliński, Gaca, Warda, Żuk, Milczarek (libero) oraz Hebda, Oczko, Hunek, Wójtowicz
Trener: Robertp Samtilli

ZAKSA: Abdel-Aziz, Witczak, Rejno, Loh, Wiśniewski, Kooy, Ruciak (libero) oraz Gladyr (libero), Zagumny, Zapłacki, van Dijk
Trener: Sebastian Świderski
autor: Dawid Harężlak