Baidoo podpisał kontrakt. Zakochany w Górniku

05.02.2019

- Już kocham to miejsce i myśl o tym, że będę tu grał - powiedział na przywitanie z Górnikiem Zabrze Ishmael Baidoo, piąty nowy zawodnik, który tej zimy podpisał kontrakt przy Roosevelta.

Łukasz Laskowski/Press Focus

20-letni Ghanijczyk związał się z Zabrzem na najbliższe 3,5 roku, a w umowie zawarto opcję jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. To sporo, zważywszy że na europejskich boiskach spędził dotychczas raptem dwa lata. Do Septemvri Sofia trafił z katarskiej ASPIRE Academy. Na boiskach bułgarskiej ekstraklasy rozegrał 45 spotkań, w których zdobył 4 gole i zanotował 3 asysty. Szybki skrzydłowy wyróżniał się zwłaszcza w trakcie ostatniej jesieni. Był podstawowym zawodnikiem ekipy, która w poprzednich rozgrywkach do ostatnich chwil broniła się przed spadkiem z najwyższego szczebla rozgrywek. Również dziś Septemvri plasuje się w ogonie bułgarskiej elity, ale sam Baidoo indywidualnie jesienią spisywał się co najmniej solidnie.

Kto w budowie, kto w rozbiórce? Sprawdź jak śląscy ligowcy radzą sobie w zimowym okienku transferowym

W efekcie zamiast bronić się przed spadkiem z Parva Liga, nowemu zespołowi będzie pomagać w ratowaniu bytu w Lotto Ekstraklasie. Różnica jest m.in. taka, że o ile do tej pory robił to dla garstki ludzi (w trwającym sezonie frekwencja na obiekcie Septemvri wahała się między 50 a 250 widzami), teraz zagra przed jedną z najlepszych publiczności w tej części Europy. - Wykonałem pierwszy krok do tego, by grać na takim stadionie z wspaniałymi trybunami i kibicami. Słyszałem o fanach Górnika, oglądałem nawet filmy na YouTube. Są naprawdę szaleni, a to jest to co lubię. Zrobię wszystko, by wywołać uśmiechy na ich twarzach - deklaruje w rozmowie z telewizją internetową Górników 20-letni Baidoo.

Ghanijczyk jest jednak dla zabrzan przede wszystkim inwestycją w przyszłość. Świadczy o tym długoletnia umowa, jaką zaproponowano mu przy Roosevelta. - Cieszymy się z finalizacji transferu Baidoo. To bardzo młody i perspektywiczny piłkarz - mówi prezes Bartosz Sarnowski, choć liczy na to, że nowy nabytek Górnika z dobrej strony na boisku pokaże się już w trakcie nadchodzącej wiosny.

autor: ŁM

Przeczytaj również