AZS Częstochowa - Banimex Będzin 3-2. O krok od zwycięstwa

23.01.2015
Częstochowscy akademicy zrewanżowali się za porażkę z Banimexem w poprzedniej rundzie. Po bardzo zaciętym spotkaniu MKS przegrał 2-3.
Łukasz Laskowski/PressFocus
Wydarzenie:
W decydującej fazie tie-break miał dwóch bohaterów: Guillaume Samica i Miłosza Hebdę. Początkowo set układał się po myśli przyjezdnych. Będzinianie wygrywali 6-4, ale dwa dobre ataki i punktowy blok Samica oraz dwa błędy Hebdy doprowadziły do wyniku 10-6. Przyjmujący MKS-u zdobył jeszcze dwa punkty do końca meczu, ale wysiłki jego i jego klubowych kolegów nie wystarczyły aby odwrócić losy spotkania.

Bohater:
Miłosz Hebda. Popełnił dwa błędy w decydującej fazie meczu, ale nie może to przysłonić jego 28 punktów zdobytych w tym spotkaniu. Żaden z zawodników nie miał ich tyle na swoim koncie w tym spotkaniu. Hebda atakował z 55% skutecznością.

Plusy i minusy:

+ Pierwszy dobry mecz Miłosza Hebdy w tym roku.

+ Niemal 2000 widzów obejrzało spotkanie dwóch autsajderów.

+ Pomimo niskich lokat zajmowanych przez zespoły spotkanie stało na dobrym poziomie, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

+ Guillaume Samica zdobył 22 punkty dla swojej drużyny.

+ Hebda aż pięciokrotnie zdobywał punkt blokiem.

+ Za występ trzeba pochwalić Macieja Pawlińskiego, który przyjmował z 53% skutecznością, a do tego dorzucił 11 punktów.

- Oba zespoły często psuły zagrywkę. AZS - 19 razy, a MKS - 20.

- Pomimo emocjonującego, pięciosetowego boju ilość błędów własnych (AZS - 30, MKS - 33) po obu stronach zdradza, że na parkiecie grały dwa zespoły walczące co najwyżej o 10. miejsce.

- Sebastian Warda i Tomasz Kowalski już po pierwszym secie zeszli z boiska. Po drugiej partii podobny los spotkał Mikołaja Sarneckiego, ale on, w przeciwieństwie do wspomnianych, na parkiecie już się nie pojawił.