1/8 finału Pucharu Polski, czyli derby przy Okrzei i deja vu obrońcy tytułu

05.11.2021

Po rozegranych w ostatnich dniach meczach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, na placu boju pozostały już tylko trzy zespoły z województwa śląskiego. Zorganizowane dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej losowanie zadecydowało, że w ćwierćfinale na pewno znajdzie się jeden z naszych ligowców, a kibice mogą już z ekscytacją oczekiwać hitowo zapowiadających się derbów.

Tomasz Kudala/PressFocus

Na przełomie listopada i grudnia dojdzie bowiem do pojedynku Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze, a gospodarzem śląskich ekstraklasowych derbów będzie klub z Okrzei. Patrząc na aktualną sytuację w tabeli i biorąc pod uwagę zarys historyczny oraz ostatni bilans bezpośrednich pojedynków, za faworyta wspomnianej rywalizacji trzeba uznać podopiecznych Waldemara Fornalika. „Niebiesko-czerwoni” ostatni raz przegrali z zabrzanami w 2018 roku, choć trzeba odnotować, że porażka 0:3 wyniknęła z przyznanego walkowera dla „Trójkolorowych”, spowodowanego zamieszkami na trybunach gliwickiego stadionu. Od tego momentu gliwiczanie odnieśli z Górnikiem aż pięć zwycięstw (w tym ostatnie w sierpniu 2021 roku - 1:0 po bramce Patryka Sokołowskiego), a dwa mecze zakończyły się podziałem punktów.

Mecz w Gliwicach zapowiada się więc naprawdę interesująco, a poza tym, oczy kibiców z naszego województwa powinny być także na Niecieczę. To właśnie do podtarnowskiej wsi wybiorą się bowiem piłkarze Rakowa Częstochowa, a przy okazji zaliczą oni mały powrót do przeszłości. W poprzednim sezonie, zakończonym zdobyciem przez „Medaliki” trofeum, podopieczni Marka Papszuna mierzyli się z Bruk-Betem Termalicą na etapie 1/16 finału „Pucharu Tysiąca Drużyn” i pokonali ówczesnego I-ligowca 2:0. 

Te, jak i pozostałe spotkania najbliższej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 30 listopada-2 grudnia, a rezerwowe terminy przewidziano w dniach 23-25 listopada.

autor: PP

Przeczytaj również