Zmiany w systemie rozgrywek PGNiG Superligi

02.08.2017
Utrzymany podział na grupy, brak remisów i więcej punktów za mecze z rywalami ze swojej grupy - w powiększonej PGNiG Superlidze zaszły tylko kosmetyczne zmiany regulaminowe.
Rafał Rusek/Press Focus
Najważniejszą zmianą jest powiększenie ligi o dwa zespoły - MKS Kalisz i Spójnię Gdynia. Z pierwszym beniaminkiem w jednej grupie grać będzie Gwardia Opole, a z drugim NMC Górnik Zabrze. Zrezygnowano z rozgrywania dogrywek - w przypadku remisu od razu dojdzie do rzutów karnych.

Lekko zmieniła się punktacja - za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry zespół otrzyma 3 punkty za mecz z rywalem z drugiej grupy lub 4 za pokonanie grupowego przeciwnika. Za wygranie po rzutach karnych 2/3 punkty, za porażkę po karnych zawsze będzie 1 "oczko".

Podobnie jak rok temu, trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów, a drużyny z miejsc 4-5 zagrają o "dziką kartę". W maju odbędzie się Puchar PGNiG Superligi, w którym wezmą udział zespoły z miejsc 6-8, przegrani meczów o "dziką kartę" i ekipy, które uległy w ćwierćfinałach.

Faza zasadnicza rozpocznie się na początku września, a zakończy w połowie kwietnia.

PGNiG Superliga w sezonie 2017/2018

Grupa Granatowa
Vive Tauron Kielce
MMTS Kwidzyn
NMC Górnik Zabrze
Chrobry Głogów
KPR Legionowo
Zagłębie Lubin
Meble Wójcik Elbląg
Spójnia Gdynia

Grupa Pomarańczowa
Orlen Wisła Płock
Azoty Puławy
KPR Gwardia Opole
Wybrzeże Gdańsk
Sandra Spa Pogoń Szczecin
SPR Stal Mielec
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
MKS Kalisz
źródło: handballzabrze.pl / SportSlaski.pl

Przeczytaj również