Zagłębie - Chrobry 2-0. Powrót na zwycięskie tory

08.11.2015
Po dotkliwej porażce w Ząbkach nie ma już śladu. Piłkarze Artura Derbina nie dali szans Chrobremu Głogów i wrócili na fotel wicelidera I ligi. 
Łukasz Sobala/PressFocus
Wydarzenie:

Zagłębie Sosnowiec zmazało plamę po porażce 1-4 w Ząbkach. Tym razem ofiarą sosnowieckiego klubu padł Chrobry Głogów. Tym samym Zagłębie kontynuuje serię zwycięstw przed własną publicznością, która po meczu z głogowianami wynosi trzy mecze.

Bohater:

Łukasz Matusiak. Środkowy pomocnik sosnowiczan w ostatnich meczach prezentuje wysoką formę. W spotkaniu z Chrobrym również nie zawiódł. Zaliczył fenomenalną asystę przy bramce Grzegorza Fonfary, a pod koniec meczu mógł atomowym strzałem ustalić wynik spotkania, ale piłka trafił w słupek. 

Co ciekawego?

- Sosnowiczanie strzelili bramkę do szatni w 44. minucie. Łukasz Matusiak posłał piłkę nad linią obrony, a wbiegający w pole karne Fonfara przejął ją i uderzył nie do obrony, lobując bramkarza. 

- W pierwszej połowie dwie dogodne sytuacje zmarnował Michał Fidziukiewicz, który najpierw przestrzelił ponad poprzeczką, a później trafił w słupek... przytrzymujący siatkę. 

- Artur Derbin dokonał trzech zmian w porównaniu do poprzedniego spotkania. Na bramce stanął debiutant Matko Perdijić. Na lewej obronie wystąpił Jovan Ninković, a w pomocy od pierwszych minut grał strzelec pierwszej bramki, Grzegorz Fonfara.

- W 80. minucie bohater spotakania, Łukasz Matusiak, mógł strzelić swoją czwartą bramkę w tym sezonie, jednak piłka po mocnym strzale z 25 metrów zatrzymała się na słupku bramki Chrobrego.

- Zagłębie nie przegrało u siebie od czterech spotkań. Ostatnio na Ludowym wygrał GKS Bełchatów. 

- Po raz kolejny swoją szybkość, umiejętność dryblingu i wykończenia akcji pokazał Martin Pribula. Jego indywidualna akcja z 73. minuty dała sosnowiczanom drugą bramkę.

- 20 urodziny obchodzi dziś Konrad Budek, który zagrał na środku obrony. 

- Dobry debiut w bramce zaliczył Perdijić, który popisał się kilkom dobrym interwencjami. Zwłaszcza ta z 83. minuty, kiedy przeniósł nad poprzeczkę piłkę zmierzającą w okienko bramki, zasługuje na uznanie. 

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2-0 (1-0)
1-0 Grzegorz Fonfara 44 min.
2-0 Martin Pribula 73 min.

Zagłębie:  Perdijić – Sierczyński, Budek, Markowski, Ninković – Ryndak, Dudek, Matusiak, Fonfara (69. Szatan), Pribula – Fidziukiewicz (85. Arak).
Trener: Artur Derbin

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Byrtek, Bogusławski, Samiec – Kościelniak, Gąsior (76. Malinowski), Szczepaniak, Sędziak (69. Ziemniak), Wojciechowski (46. Hałambiec) – Górski.
Trener: Ireneusz Mamrot
źródło: SportSlaski.pl
autor: DH

Przeczytaj również