Zabrzanie już trenują, ale bez Mateusza Korneckiego!

03.01.2017
NMC Górnik Zabrze wznowił zajęcia. W najbliższym czasie z drużyną nie będzie trenował Mateusz Kornecki, który ponownie zjawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski.
Rafał Rusek/Press Focus
Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika wczoraj spotkali się na pierwszym w nowym roku treningu. Klub poinformował, że zespół praktycznie codziennie będzie trenował po dwa razy, a także często będzie rozgrywał mecze kontrolne. "Trójkolorowi" zmierzą się z Olimpią Piekary Śląskie - 19 i 25 stycznia. Śląski zespół weźmie też udział w międzynarodowym turnieju na Słowacji. Ostatni sparing zaplanowany jest na 27 stycznia. Przeciwnikiem ma być czeska drużyna z Karwiny.

Z zespołem Górnika nie przygotowują się Marek Daćko i Mateusz Kornecki. O ile o tym pierwszym wiadomo było, że będzie przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski, tak ten drugi miał być na obozie kadry, która przygotowuje się do mistrzostw świata, tylko do 23 grudnia. W związku z kontuzją Piotra Wyszomirskiego został jednak poproszony o powrót i ruszył w kierunku Pruszkowa, gdzie przebywają "Biało-czerwoni". Obaj przedstawiciele zabrzańskiej drużyny są w kadrze na turniej w Hiszpanii, po którym trener Tałant Dujszebajew ogłosi kadrę na MŚ.

Skład reprezentacji na turniej w Hiszpanii:

Bramkarz: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock);

Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy);

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin);

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce).
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również