Wzięli rewanż za fazę zasadniczą

18.05.2017
NMC Górnik Zabrze wygrał w Krapkowicach z Gwardią Opole w swoim drugim meczu Pucharu PGNiG Superligi. "Trójkolorowi" w poniedziałek powalczą o zwycięstwo w swojej grupie.
Najwięcej bramek dla zabrzan rzucił Marek Daćko - 9. Do przerwy pewnie prowadziła Gwardia, jednak w drugiej połowie NMC Górnik zdołał odrobić stratę, a zwycięską bramkę rzucił - na kilka sekund przed końcem - Bartłomiej Tomczak.

Było to trzecie starcie tych dwóch zespołów w obecnym sezonie i pierwsze, które wygrał NMC Górnik. Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika w poniedziałek (19:00) zagrają z Wybrzeżem Gdańsk o zwycięstwo w grupie, które da prawo gry w finale Pucharu PGNiG Superligi.

Gwardia Opole - NMC Górnik Zabrze 28:29 (17:13)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak 7, Siwak 6, Łangowski 3, Tarcijonas 7, Mokrzki, Zadura 4, Bąk, Morawski 1, Adamski.

Górnik: Galia, Kornecki - Daćko 9, Tomczak 5, Niedośpiał, Buszkow 3, Tatarincew 5, Gliński 2, Adamuszek 3, Tokaj 2, Ścigaj.