Wygrali kolejną bitwę! Polska gra o medale!

28.01.2015
Reprezentacja Polski awansowała do półfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej. Zawodnik Górnika Zabrze, Robert Orzechowski, siedział na ławce rezerwowych.
Norbert Barczyk/Pressfocus
To Chorwacja była faworytem tego ćwierćfinału, jednak Polska od pierwszej minuty grała wręcz koncertowo i wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Główna w tym zasługa świetnie grającej obrony, której pomagał Sławomir Szmal, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Ozdobą pojedynku było trafienie Przemysława Krajewskiego, który pokonał bramkarza rzutem "w ciemno". Chorwaci zdołali odrobić straty w momencie, gdy nasza kadra grała w osłabieniu, ale gdy siły się wyrównały - to znów "Biało-czerwoni" spisywali się lepiej.

Po świetnej pierwszej połowie nasi szczypiorniści rozbudzili nadzieje na awans do półfinału, które Chorwaci szybko ostudzili na początku drugiej części gry - pierwsze minuty wygrali 6-1. Nie pierwszy raz Polacy pokazali, że potrafią wyjść nawet z największych opresji - w pewnym momencie Polska grała w podwójnym osłabieniu, a mimo to nie dała odjechać rywalowi.

Ostatecznie Polska wygrała 24-22 i w piątkowym półfinale zmierzy się z Katarem, który dzisiaj pokonał Niemców 26-24.

Chorwacja - Polska (10-12) 22-24