Wstydliwa porażka zabrzan. Ograł ich I-ligowiec!

14.12.2016
W poprzednim sezonie odpadli dopiero w półfinale, w tym dostali od... I-ligowca. Zawodnicy NMC Górnik Zabrze pożegnali się z Pucharem Polski już na 1/16 finału. Był to ostatni mecz zabrzańskich szczypiornistów w tym roku.
Norbert Barczyk/Press Focus
- Chyba myśleliśmy, że ten mecz sam się wygra - przyznał po spotkaniu Mateusz Kornecki. Losy awansu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, gdy na kilka minut przed końcem I-ligowy Czuwaj Przemyśl wyszedł na trzybramkowe (35:32) prowadzenie. Mimo dwóch udanych rzutów zabrzan, to gospodarze awansowali dalej. Na wyróżnienie z "Trójkolorowej" ekipy zasługuje jedynie Maciej Tokaj, autor 10 bramek. Tyle samo rzucił bohater przemyślan, Tomasz Biernat.

To jedyna niespodzianka w dotychczas rozegranych spotkaniach. Do dalszej fazy awansowali już Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Azoty Puławy, Zagłębie Lubin, Wybrzeże Gdańsk i Warmia Traveland Olsztyn. NMC Górnik jest pierwszym przegranym z Superligi...

Czuwaj Przemyśl - NMC Górnik Zabrze 35:34 (18:18)

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski, Kijanka  - Puszkarski 6, Biernat 10, Stołowski 3, Kubik, Bajwoluk 1, Nowak 2, Kulka 3, Kroczek 2, Kubisztal 8. Trener: Piotr Kroczek

Górnik: Kornecki, Kicki - Niedośpiał 1, Daćko 4, Tomczak 4, Kryński 3, Gromyko 1, Piątek, Sluijters 5, Gliński 1, Tokaj 10, Fąfara 2, Ścigaj 3. Trener: Ryszard Skutnik.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również