Wojewoda zdecydował. ROW przy Cichej bez wsparcia kibiców

15.04.2019

Mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a ROW-em Rybnik odbędzie się bez udziału zorganizowanej grupy kibiców gości. Taką decyzję podjął wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Łukasz Laskowski/Press Focus

Powszechnie wiadomo, że kibice ROW-u są zaprzyjaźnieni m.in. Górnika Zabrze i GKS-u Katowice. Władze województwa obawiały się, że na trybunach może dojść do awantur, które zagroziłyby bezpieczeństwu publiczności.

Główna przesłanka podjętej decyzji jest oparta na informacjach pochodzących od Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji i mówi o „dużym ryzyku wystąpienia zbiorowego zakłócenia porządku publicznego, które negatywnie wpłynie na stan bezpieczeństwa w miejscu i czasie odbywania się imprezy masowej, a także w przestrzeni miejskiej podczas przemieszczania się kibiców” - czytamy na oficjalnej stronie "Niebieskich".

Pierwszy mecz pomiędzy ROW-em a Ruchem odbył się w Rybniku. Wygrali gospodarze, a widowisko z trybun oglądało 3200 widzów, co było najwyższą frekwencją na tym obiekcie w trakcie trwającego sezonu. Około 440 z nich przyjechało wspierać "Niebieskich". Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18:00.

źródło: SportSlaski.pl/Ruch Chorzów
autor: ŁM

Przeczytaj również