Wilk zgłoszony. Gąsiński odchodzi

09.11.2015
Jakub Wilk został zgłoszony do rozgrywek I ligi i już w następnym meczu może zaliczyć debiut w barwach Zagłębia Sosnowiec. Klub w tym samym czasie rozwiązał kontrakt z Szymonem Gąsińskim.
Okno transferowe jest zamknięte już od ponad dwóch miesięcy, a w kadrze Zagłębie znowu doszło do roszad. Zakontraktowany przed dwoma tygodniami były mistrz Polski i Litwy, Jakub Wilk, został zgłoszony do rozgrywek i jeżeli trener Artur Derbin podejmie decyzję o wystawieniu go w meczu z Zawiszą Bydgoszcz, 30-latek zadebiutuje w barwach "Zagłębiaków".

Jeden zawodnik przyszedł, a z jednym w Sosnowcu się pożegnano. Szymon Gąsiński, który strzegł bramki sosnowiczan od wiosny tego roku, odchodzi z klubu. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Decyzja władz nie dziwi, ponieważ w klubie jest dwóch dobrych bramkarzy: Łukasz Fabisiak oraz Matko Perdijić. Pierwszy z powodzeniem strzegł bramkii Zagłębia od początku sezonu, a 20-letni Serb zaliczył w sobotę udany debiut w I lidze. Zachowuł czyste konto w meczu z Chrobym Głogów popisując się w trakcie spotkania kilkoma interwencjami najwyższych lotów. 
źródło: SportSlaski.pl
autor: DH

Przeczytaj również