Wilk nowym piłkarzem Zagłębia

29.10.2015
Były pomocnik Lecha Poznań i Lechii Gdańsk, Jakub Wilk, został piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Zagra dopiero w następnej kolejce. 
Rafał Rusek/Press Focus
Zdobywał mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski z Lechem Poznań. W Ekstraklasie ma rozegranych 160 meczów i 18 bramek na swoim koncie. Teraz chce do niej awansować z Zagłębiem Sosnowiec.

Były zawodnik Lecha i Lechii ostatni sezon spędził w litewskim Żalgirisie Wilno. W ciągu trzech lat zdobył na Litwie 2 mistrzostwa kraju, 3 krajowe puchary i jeden superpuchar. W 61 meczach strzelił 19 bramek i zanotował 37 asyst (!). W czerwcu jego kontrakt został rozwiązany, a pomocnik wrócił do Polski. Trenował z Wartą Poznań, a w tym tygodniu podpisał umowę z Zagłębiem Sosnowiec. 

Wilk nie będzie mógł jednak wystąpić w nadchodzącym meczu z Dolcanem Ząbki, bowiem nie został jeszcze zgłoszony do rozgrywek. Najbardziej realny termin debiutu to mecz z Chrobrym Głogów w 16. kolejce I ligi. 

Jak sam zawodnik przyznaje głównym powodem, dla którego zdecydował się wybrać ofertę Zagłębia jest możliwość powrotu do Ekstraklasy. Klub jest liderem I ligi. W Sosnowcu zaczyna się coraz głośniej mówić o awansie, a Wilk chciałby być częścią tego projektu. Zobaczcie co jeszcze powiedział nowy nabytek "Zagłębiaków".


źródło: własne/zaglebie.eu
autor: DH

Przeczytaj również