Warta - Ruch 0-2

24.09.2008
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski chorzowski Ruch wygrał na wyjeździe z Wartą Poznań i awansował do dalszej rundy rozgrywek.
O początku meczu groźniejsi byli gospodarze. Już w pierwszej akcji Robert Mioduszewski musiał ratować swój zespół w sytuacji sam na sam z Marcinem Klattem. Kilka minut później Grzegorz Wan minął golkipera Ruchu, ale mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek! Napór Warty trwał w najlepsze... Po nieco ponad dwudziestu minutach gry Grzegorz Baran wybił piłkę z linii bramkowej. Goście zerwali dopiero się w końcówce pierwszej odsłony meczu, ale Łukasz Berczyński wyłapał "główkę" Marcina Zająca.

Po przerwie chorzowianie zagrali nieco śmielej. Pavol Balaż uderzył z dystansu, a do odbitej przez bramkarza rywali piłki dopadł Piotr Ćwielong i zrobiło się 0-1. Sytuacja spotkała się z ogromnym sprzeciwem miejscowych, zdaniem których napastnik "Niebieskich" był na pozycji spalonej. Goście poszli za ciosem i po upływie kilkunastu minut ustalili wynik spotkania. Zając uderzył nie do obrony sprzed pola karnego.

Wynik potyczki nie oddaje jej przebiegu. Ruch wygrał dosyć szczęśliwie, będąc zwłaszcza w pierwszej połowie zespołem słabszym.