Tyszanie wygrywają

09.08.2008
Hokeiści wicemistrza Polski od czwartku biorą udział w międzynarodowym turnieju na cześć Pavla Zabojnika.
W pierwszym spotkaniu memoriału, który organizowany jest od dziesięciu lat na słowackim Zvoleniu, GKS Tychy uległ 1:4 HK Ardo Nitra. W piątek zaś w drugim meczu nasi hokeiści zmierzyli się z gospodarzami zawodów, HKM Zvolen. Tym razem podopieczni trenera Matczaka w pojedynku z przedstawicielami słowackiej szkoły hokeja na lodzie zaprezentowali się bardzo korzystnie, wygrywając całe spotkanie 4:3 (2:0, 2:1, 0:2), sprawiając tym samym ogromną sensację. Na osłodę dla gospodarzy ostał się fakt, że wygrali serię rzutów karnych 2:1. Bramki dla tyszan w regulaminowym czasie gry zdobywali: Robin Bacul, Michał Woźnica (pierwsza tercja) oraz Tomasz Wołkowicz i ponownie Michał Woźnica (druga tercja). Dzisiaj w kończącym zmagania na Słowacji spotkaniu GKS zagra z kolejną słowacką ekipą MHC Martin.

HKM Zvolen - GKS Tychy 3-4 (0-2, 1-2, 2-0)