Znowu dogrywka. GKS Tychy bliżej finałów!

18.03.2019

GKS Tychy wychodzi na prowadzenie w półfinałowym boju z Podhalem Nowy Targ. Drug raz z rzędu o rozstrzygnięciu musiała zdecydować dogrywka, w której tym razem górą byli podopieczni Andrei Gusowa.

Trzy dni temu tyszanie dogonili rywala w Nowym Targu w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ale po trafieniu Marcina Kolusza zjeżdżali z lodu pokonani. Źle zaczęli również starcie na Stadionie Zimowym. "Szarotki" wyszły na prowadzenie po trafieniu Krystiana Dziubińskiego i od 3. minuty gospodarze musieli gonić swojego rywala. Udało się w 15. minucie. Andrij Michnow wykorzystał asystę Filipa Komorskiego.

Spotkanie trzymało w napięciu, jedni i drudzy utrzymywali niezłe tempo gry. Mecz był twardy, choć sędziowie dość oszczędnie korzystali z wymierzania kar. Spośród pięciu tego typu decyzji trzy zapadły w 28. minucie, gdy zagotowało się między zawodnikami obu zespołów.

W 32. minucie po raz drugi na prowadzenie wyszli nowotarżanie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Guzik. Gospodarze ruszyli do ataku i jeszcze przed syreną kończącą drugą tercję doprowadzili do remisu. Mocnym uderzeniem Krystiana Odrobnego zaskoczył Mateusz Bryk.

Trzecia odsłona nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć im bliżej było końca regulaminowego czasu gry, tym mocniej naciskali tyszanie. Czego nie zdążyli zrobić przed upływem 60 minuty, uczynili 100 sekund po rozpoczęciu dogrywki. Widowisko celnym uderzeniem zakończył Alexander Szczechura, dając radość przeszło 2-tysięcznej rzeszy fanów zgromadzonych na obiekcie w Tychach.

GKS Tychy po trzech meczach półfinałowej rywalizacji prowadzi z Podhalem 2:1. Czwarte starcie obu ekip odbędzie się w najbliższy czwartek w Nowym Targu. Początek o godzinie 18:00.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 pd. (1:1, 1:1, 0:0, d. 1:0)

0:1 - Krystian Dziubiński 2:29
1:1 - Andrij Michnow (Filip Komorski, Aleksiej Jefimienko) 14:45
1:2 - Kacper Guzik (Marcin Kolusz, Oskar Jaśkiewicz) 31:13
2:2 - Mateusz Bryk (Mateusz Gościński, Jarosław Rzeszutko) 37:07
3:2 - Alexander Szczechura (Michael Cichy, Gleb Kimienko) 61:41

GKS Tychy: Murray - Kotlorz, Ciura, Jefimienko, Komorski, Michnow - Górny, Bryk, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Jeronau, Pociecha, Klimienko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Bizacki, Jeziorski, Kogut, Witecki.

Podhale: Odrobny - Jaśkiewicz, Kolusz, Worwa, Koski, Różański - Toivanen, Wajda, Sammalmaa, Zapała, Michalski - Hovinen, Suominen, Wielkiewicz, Neupauer, Guzik - Mrugała, Siuty, Moisio, Dziubiński, Kapica.