Szok w pierwszej tercji! Znowu remis w półfinałach

21.03.2019

TatrySki Podhale Nowy Targ wyrównało stan półfinałowej batalii z GKS-em Tychy. W czwartym spotkaniu przedostatniej fazy hokejowego play-offu "Szarotki" ustawiły wynik w ciągu pierwszych dwudziestu minut.

Łukasz Sobala/PressFocus

Dotychczasowe półfinałowe boje w tej parze trzymały w napięciu niemal do samego końca. Nawet pierwsze starcie, zakończone trzybramkową wygraną tyszan rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej tercji. Dwie kolejne gry do wyłonienia zwycięzcy wymagały dogrywek. Tym razem emocje skończyły się po raptem 20 minutach.

Nowotarżanie wyszli na prowadzenie już w 3. minucie spotkania za sprawą Bartłomieja Neupauera, który na trafienie w róg bramki Johna Murraya zamienił świetną asystę Joona Tolvanena. Tyszanie próowali gonić wynik, ale to wciąż Podhale kreowało lepsze okazje na kolejne trafienia. Dwa mocne ciosy gospodarze zadali w końcówce pierwszej odsłony. Najpierw Jarosław Różański dobijał uderzenie Krystiana Dziubińskiego, a niespełna 2 minuty później grający w przewadze gracze z Nowego Targu wykorzystali przewagę dzięki uderzeniu Joona Tolvanena.

Zanim do odrabiania strat wzięli się gracze ze Śląska, wynik niecałą minutę po przerwie poprawił Marcin Kolusz. Dopiero tuż przed syreną kończącą drugą tercję pierwszą w tym meczu bramkę dla GKS-u zdobył Jakub Witecki. Nadzieje na doprowadzenie do remisu zwiększył Gleb Klimienko, który w 46. minucie pokonał Przemysława Odrobnego. Raptem minutę później zimny prysznic na głowy podopiecznych Andrei Gusowa wylał Toivanen ustalając rezultat na 5:2 dla Podhala.

Piąty mecz półfinałów PHL pomiędzy GKS-em a Podhalem odbędzie się w niedzielę o 17:00 na Stadionie Zimowym w Tychach.

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

1:0 - Bartłomiej Neupauer (Joona Tolvanen) 02:30
2:0 - Jarosław Różański (Krystian Dziubiński,) 17:05
3:0 - Joona Tolvanen (Krzysztof Zapała, Joonas Sammalmaa) 19:04 (5/4)
4:0 - Marcin Kolusz (Jakub Worwa, Krystian Dziubiński) 20:54
4:1 - Jakub Witecki (Andrij Michnow) 39:46 (4/4)
4:2 - Gleb Klimienko (Michał Kotlorz, Aleksiej Jefimienko) 46:17
5:2 - Joona Tolvanen (Joonas Sammalmaa) 47:59 (4/4)

Podhale: Odrobny - Jaśkiewicz, Kolusz, Worwa, Dziubiński, Różański - Suominen, Tolvanen, Sammalmaa, Zapała, Michalski - Hovinen, Mrugała, Wielkiewicz, Neupauer, Guzik - Wajda, Siuty, Moisio, Kapica, Wolski.

GKS Tychy: Murray - Kotlorz, Ciura, Sykora, Komorski, Michnow - Górny, Bryk, Jefimienko, Bagiński, Gościński - Jeronau, Pociecha, Klimienko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Bizacki, Jeziorski, Kogut, Witecki.