Tychy - Stalowa Wola 77-81

10.01.2009
Big Star nie wykorzystał okazji do ponownego objęcia prowadzenia w tabeli. Przegrał na własnym parkiecie po raz pierwszy w sezonie.
Niepokonani do tej pory we własnej hali tyszanie w końcu musieli uznać wyższość rywali. Sprawcą tego byli goście ze Stalowej Woli. Początek spotkania był naprawdę wyrównany i było widać, że żadna z drużyn nie ma zamiaru kapitulować. Pierwszy przełom nastąpił w połowie drugiej kwarty. Seria szybkich akcji gości dała im bowiem jedenaście punktów z rzędu (w tym sześć Adama Lisewskiego). Przewaga „Stalówki" była więc, po wyrównanej pierwszej kwarcie, już tym razem dosyć wyraźna.

Po przerwie do odrabiania strat przystąpili gospodarze. Sprawę w swoje ręce wzięli Łukasz Pacocha (9 punktów w trzeciej kwarcie) oraz nowy zawodnik Big Stara - Grzegorz Radwan (7 "oczek" w tej części spotkania). Tu zaznaczyć warto, że nabytek tyszan w tym spotkaniu pokazał się z bardzo dobrej strony. Było widać wolę walki i miało to przełożenie na wynik punktowy. Nie przeszkodziło mu w tym to, że z nową drużyną spędził zaledwie kilka dni i do meczu przystąpił niemal z marszu.

Kolejnym przełomowym momentem tego pojedynku był początek ostatniej kwarty kiedy to goście, mający sześć punktów straty, znów przystąpili do ataku. Kilka skutecznych rzutów z dystansu (w tym trzy trójki), parę błędów ze strony gospodarzy i obejmują prowadzenie a wynik pierwszych pięciu minut tej części gry to 2-15! Na niespełna dwie minuty przed końcem pojedynku celna trójka Pawła Zmarlaka obudziła nadzieje na zwycięstwo (na tablicy 73-77). Niestety tyszanie mając na koncie zaledwie jeden faul niewiele potrafili zwojować. O tym jak wyglądała końcówka chyba najlepiej może świadczyć przebieg ostatniej akcji. Podopieczni Tomasza Służałka pozwolili rywalom ze Stalowej Woli zagrać praktycznie do końca ponad 20 sekund akcji licząc na przechwyt nie próbując faulować. Rywalom ta koncepcja pasowała grali daleko od kosza i daleko od przeciwnika.

[b]KKS Big Star Tychy - ZKS Stal Stalowa Wola 77-81 (22-24, 17-21, 27-15, 11-21)

Big Star: [/b]Ł. Pacocha 26 (5x3), K. Mielczarek 12, G. Radwan 12 (2x3), P. Zmarlak 11 (1x3), D. Kulig 9 (1x3), P. Pustelnik 4, T. Bzdyra 3 (1x3), M. Frankowski 0, M. Markowicz 0, P. Olczak 0.
Trener Tomasz Służałek.

[b]Stal: [/b]B. Szczepaniak 19 (4x3), R., Partyka 17 (3x3), T. Andrzejewski 11, M. Klima 9, A. Lisewski 8, K. Szpyrka 6 (2x3).