Tychy - Polonia 5-2

05.09.2008
W derbowym pojedynku, na otwarcie sezonu, GKS Tychy pewnie pokonał bytomską Polonię 5-2.
Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy z powodu remontu własnej hali, gościnnie występują na lodowisku w katowickim Spodku. Momentami gra GKS-u wyglądała jakby było to spotkanie sparingowe z zespołem z niższej klasy rozgrywkowej. Tyzanie byli drużyną zdecydowanie lepszą i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Już w pierwszej minucie GKS Tychy objął prowadzenie. Sędzia najpierw zasygnalizował karę dla gości. Bramkarz GKS Tychy, Arkadiusz Sobecki, zjechał z tafli, a jego koledzy w przewadze zdobyli bramkę. Na 2-0 podwyższył Salomon. Hokeista GKS Tychy będąc w sytuacji jeden na jednego nie dał żadnych szans na obronę Danielowi Lundinowi. Kolejne trafienia padły, gdy gospodarze grali w przewadze i tercja zakończyła się wynikiem 4-0.

W drugiej odsłonie Poloniści się trochę przebudzili. Wykorzystali rozluźnienie w tyskich szeregach i zdołali strzelić dwie bramki. Gdy wydawało się, że są w stanie nawiązać walkę, wszelkie wątpliwości rozwiał Tomasz Wołkowicz. Błąd popełnił Mateusz Tylka, co pozwoliło Wołkowiczowi znaleźć się w sytuacji oko w oko z Lundinem. Napastnik położył bramkarza na lód i pewnie trafił do siatki zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.

Ostatnia tercja była już tylko formalnością. Bytomianie próbowali odrobić straty jednak robili to w sposób bardzo nieporadny. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie potrafili wykorzystać przewagi pięciu na trzech. Tyszanie w pełni kontrolowali przebieg spotkania i dowieźli wynik do ostatniej syreny.